środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Lekcje u sąsiada

2013-04-07 09:14:35 (ost. akt: 2013-04-07 09:34:59)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Zespół Szkół Zawodowych w Iłowie – Osadzie gościł u siebie na lekcjach otwartych z matematyki, informatyki i gospodarki łowieckiej uczniów klas III gimnazjum z Zespołu Szkół z Iłowa- Osady oraz z Zespołu Szkół z Narzymia.

Cała akcja miała na celu oswoić gimnazjalistów z – powszechnie uważanymi za trudne – przedmiotami ścisłymi i pokazać, że warto zdobywać wiedzę z ich zakresu, bowiem może się ona okazać bardzo przydatna na co dzień.

Zajęcia skomponowane były tak, by dać przedsmak tego, co czeka przyszłych uczniów, po wyborze dalszego etapu kształcenia w ZSZ w Iłowie, i jak prowadzone są na co dzień zajęcia.

Poszczególnym dziedzinom wiedzy poświęcone były prezentacje multimedialne, filmy naukowe oraz prelekcje. Zawierały one w swej treści nie tylko wiedzę, ale też mnóstwo ciekawostek, wskazywały na obecność nauk ścisłych (wcale nie takich strasznych i trudnych) w naszym otoczeniu nawet wtedy, gdy zupełnie nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Zajęcia z gospodarki łowieckiej prowadziła pani Barbara Zawadzka, nauczyciel przedmiotów zawodowych, kształcący w zawodzie technik leśnik. W sposób ciekawy i atrakcyjny przedstawiła uczniom tryb życia zwierzyny łownej w naszych lasach. Głównym celem zajęć było poznanie i rozbudzenie wśród młodzieży pasji do przyrody, dostrzeżenie piękna, które nas otacza, gdyż las to nie tylko spacery i rozrywka.

Przyszli leśnicy obok przedmiotów zawodowych, takich jak hodowla lasu, ochrona lasu , użytkowanie lasu czy urządzanie lasu, uczą się także przedmiotów technicznych, ekonomicznych i informatycznych.

Lekcja matematyki pod opieką pani Wioletty Grzymkowskiej odbywała się w nietypowy sposób. Uczniowie mogli spróbować swoich sił z zakresu matematyki rozwiązując łamigłówki i zagadki logiczne. Poznali również "magiczne" właściwości niektórych liczb.
Na zajęciach z informatyki, które poprowadził pan Jacek Markiewicz uczniowie zapoznali się z budową komputera.

Lekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów. W pewien sposób ułatwiły uczniom dokonania trafnego wyboru kierunku kształcenia, zgodnego z ich zainteresowaniami i umiejętnościami w ZSZ w Iłowie-Osadzie.

ZSZ Iłowo
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages