Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Jasełka w Zespole Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie

2013-12-24 17:54:23 (ost. akt: 2013-12-24 15:58:35)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Młodzież Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie wystawiła pod opieką ks. Bartosza Serwińskiego i Sławomira Podowskiego jasełka bożonarodzeniowe.

Przedstawienie wprowadziło społeczność szkolną w nastrój świąteczny, a jednocześnie przybliżyło problemy współczesnej rodziny, które utrudniają w pełni przeżywanie tych radosnych świąt. Poszczególne sceny przeplatane były śpiewem kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu muzycznego tutejszej szkoły.

Po przedstawieniu głos zabrał ks. Bartosz Serwiński, który odniósł się do scen przedstawionych przez młodzież oraz nawiązał do zdarzeń, które miały miejsce ponad 2000 lat temu w miasteczku Betlejem.
- Dzisiejsze czasy niosą wiele niebezpieczeństw i zagrożeń, wyblakłych i niejasnych idei. Dlatego musimy na nowo i z niezwykłą mocą rozbrzmiewać nad całym światem anielskie wołanie. Ta radość wypełnia serca tych, którzy uwierzyli z Zbawiciela. To miał być znak dla pasterzy, ale także ma być znakiem dla dzisiejszej ludzkości, dla każdego z nas - powiedział ks. Bartosz Serwiński.

Następnie głos zabrała pani dyrektor Magdalena Kamińska, która na początku odniosła się do przedstawienia:
- Dzisiejsze jasełka wystawione przez młodzież cieszą się zawsze niezwykłą frekwencją. Spełniają one rolę ewangelizacyjną, przybliżają prawdy biblijne o przyjściu Chrystusa. Poprzez zachowania symboliczne, abstrakcyjne prawdy stają się bardziej zrozumiałe i łatwiejsze do przyjęcia. Stąd powinniśmy bardziej doceniać i rozwijać tego rodzaju sposób ewangelizacji.

Następnie pani dyrektor życzyła wszystkim pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom zdrowych, pomyślnych świąt Bożego Narodzenia i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym Nowym Roku .

Na zakończenie nagrodzono uczniów za wykonanie najpiękniejszej i najbardziej pracochłonnej ozdoby bożonarodzeniowej. Konkurs odbył się pod opieką opiekuna Szkolnego Koła Caritas Marioli Jarzynki i ks. Bartosza Serwińskiego.

nadesłała Hanna Konicz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages