Pięć medali biegaczy z powiatu działdowskiego w ogólnopolskich zawodach

2014-03-10 16:14:21 (ost. akt: 2014-03-10 15:16:03)
Trzech pierwszych zawodników w biegu głównym

Autor zdjęcia: Andrzej Kwiatkowski

W rozegranych w niedzielę w Narzymiu (gmina Iłowo-Osada) zawodach przełajowych uczestniczyło ok. 300 biegaczy z kilku województw. Główny bieg (cross Henryka Szordykowskiego wygrał Andrzej Rogiewicz ze Sztumu, a w kategowii kobiet - Monika Jackiewicz z Kazanic. Trzecia wśród pań była Patrycja Multikyn z Działdowa.

Aż dwa medale zdobył uczeń iłowskiej podstawówki Krzysztof Kacperowski. W biegu na 1000 m był trzeci, a w kategorii LZS - drugi. Zawody połączono z mistrzostwami Warmii i Mazur Zrzeszenia LZS. Poza tym z powiatu działdowskiego medalistami (brązowymi) zostali: Paulina Meredyk z SP Narzym (800 m) i Jakub Olchowicz z Gimnazjum nr 1 Działdowo (1500 m).

W punktacji gmin puchar - za trzecie miejsce - odebrała gmina Iłowo-Osada. Wygrała Ostróda przed Gołdapią.

Zawody w Narzymiu to najstarsza impreza przełajowa w woj. warmińsko-mazurskim. Bieg główny, czyli cross Henryka Szordykowskiego - znanego w latach 60. i 70. polskiego średniodystansowca, pochodzącego z Iłowa - został rozegrany już po raz 28. Jego zwycięzca otrzymał tysiąc zł, zwyciężczyni - 500 zł.

Cross Henryka Szordykowskiego
Kobiety (5.000 m): 1. Monika Jackiewicz - Kazanice; 2. Dorota Pawłowska - Kurzętnik; 3. Patrycja Multikyn - Działdowo
Mężczyźni (10.000 m): 1. Andrzej Rogiewicz - Sztum; 2. Marek Kowalski - Żukowo (woj. pomorskie); 3. Lukach Becht - Monachium