Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Młodzież obserwuje policjantów i strażaków

2014-03-16 08:48:38 (ost. akt: 2014-03-16 08:55:56)

Autor zdjęcia: Archiwum Gimnazjum w Narzymiu

Uczniowie Gimnazjum w Narzymiu zwiedzali Komendę Powiatowej Policji oraz Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie. Uczestniczą bowiem w konkursie "Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń".

Jego celem jest m.in. spopularyzowanie wśród uczniów podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawa i społeczeństwa obywatelskiego. Innym jego zadaniem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów.

- Powodem wizyty było również chęć przybliżenia uczniom specyfiki zawodu policjanta i strażaka w ramach doradztwa zawodowego - informuje Katarzyna Jonik, pedagog szkolny, koordynujący działania związane z konkursem.

Gimnazjaliści poznali tajniki pracy strażaków i policjantów. Zobaczyli sprzęt, jakim funkcjonariusze posługują się w swojej codziennej pracy. Dowiedzieli się także, jak wygląda proces rekrutacyjny do pracy w oddziałach policji i straży.

- Uczniów ciekawiło, jak wygląda praca w jednostkach. Zadawali dużo pytań, pogłębiając swoją wiedzę - opowiada Katarzyna Jonik.

Funkcjonariusze przybliżyli również gimnazjalistom zasady bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach, m,.in. na drodze. Mówili im też, jak wzywać pomocy i jak informować dyspozytorów w takiej sytuacji.

Atrakcją dla uczniów była możliwość poznania wyposażenia wozów strażackich oraz sprzętu i ekwipunku strażackiego, m.in. kamery termowizyjnej. Poza tym gimnazjaliści mogli indywidualnie porozmawiać z funkcjonariuszami straży pożarnej i policji.

- Spotkania bardzo podobały się uczniom. Byli zadowoleni i wdzięczni obu komendom - mówi Katarzyna Jonik.

oprac. ako
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages