Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Przez rozrywkę do wiedzy

2014-03-27 14:08:02 (ost. akt: 2014-03-27 14:10:48)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W dniach 24 i 26 marca Zespół Szkół Zawodowych w Iłowie gościł u siebie na lekcjach otwartych z matematyki, informatyki, fizyki i ochrony lasu uczniów klas III gimnazjum z Iłowa i Narzymia.

— Cała akcja miała na celu oswoić gimnazjalistów z powszechnie uważanymi za trudne przedmiotami ścisłymi i pokazać, że warto zdobywać wiedzę z ich zakresu, bowiem może się ona okazać bardzo przydatna na co dzień — mówi nauczycielka matematyki Jolanta Kowalska.

Zajęcia skomponowane były tak, by dać przedsmak tego, co czeka przyszłych uczniów, po wyborze dalszego etapu kształcenia w ZSZ w Iłowie.

— Poszczególnym dziedzinom wiedzy poświęcone były prezentacje multimedialne oraz prelekcje. Zawierały one w swej treści nie tylko wiedzę, ale też mnóstwo ciekawostek, wskazywały na obecność nauk ścisłych (wcale nie takich strasznych i trudnych) w naszym otoczeniu nawet wtedy, gdy zupełnie nie zdajemy sobie z tego sprawy — dodaje nauczyciel fizyki Andrzej Lampkowski.

Zajęcia z ochrony lasu prowadził Patryk Pankiewicz, nauczyciel przedmiotów zawodowych, kształcący w zawodzie technik leśnik. Rozmawiano o kulturze leśnej, florze i faunie, o krajobrazach leśnych nie tylko w Polsce. Głównym celem zajęć było poznanie i rozbudzenie wśród młodzieży pasji do przyrody, dostrzeżenie piękna, które nas otacza, gdyż las to nie tylko spacery i rozrywka.

Lekcja matematyki nt. „”Przez rozrywkę do wiedzy” pod opieką Jolanty Kowalskiej odbyła się w nietypowy sposób. Zwrócono uwagę, że matematyka to nie tylko mozolne rachunki, ale również rozwiązywanie zadań w postaci różnorakich zagadek, gier, krzyżówek. Na zajęciach z fizyki prowadzonych przez Andrzeja Lampkowskiego uczniowie uczestniczyli w doświadczeniach przy przetwarzaniu energii elektrycznej w oparciu o prawa fizyczne. Na lekcji z zakresu informatyki, którą poprowadził Jacek Markiewicz uczniowie zapoznali się z budową komputera.

oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jajo #1381996 | 82.28.*.* 24 kwi 2014 20:05

  opoka uczy nas szacunku na ulicy, opoka uczy nas jak zwalic konia na dzielnicy

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pioter #1360655 | 79.191.*.* 27 mar 2014 20:45

   A gdzie opoka kufa?!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages