Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską w Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłowie-Osadzie

2014-05-16 16:17:24 (ost. akt: 2014-05-16 16:23:01)

Autor zdjęcia: archiwum biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Iłowie-Osadzie gościła Barbarę Kosmowską, autorkę książek dla młodzieży i dorosłych oraz laureatkę wielu konkursów, m. in. ”Uwierz w siłę wyobraźni” i „Dziennik Polskiej Bridget Jones”.

Pisarka przyjechała na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie i Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłowie-Osadzie.

Pani Barbara Kosmowska jest sympatyczną, ciepłą, pełną uroku osobistego osobą, odnoszącą się z wielkim szacunkiem do czytelnika zarówno młodego, jak i starszego.
Już od pierwszych chwil swoją osobowością ujęła przybyłych uczestników spotkania – uczniów Gimnazjum w Iłowie-Osadzie z nauczycielami.

Gościem na spotkaniu była Pani Justyna Lytvyn Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie.

Z lekkością i humorem opowiadała o początkach swojej kariery literackiej, a także o życiu prywatnym. Następnie udzielała wyczerpujących odpowiedzi na pytania uczestników spotkania, dotyczące jej warsztatu literackiego. Pani Kosmowska przedstawiała swoje starsze i najnowsze powieści. Zaznaczyła, że można je czytać w każdym wieku. Mówiła o nowych pomysłach na powieści, różnicach pomiędzy pisaniem książek dla młodzieży i dorosłych. W swoich książkach pisarka podejmuje tematy trudne, problemy, które niejednokrotnie towarzyszą współczesnemu czytelnikowi. Autorka chce, aby czytelnik w jej książkach odnalazł zrozumienie, wsparcie i ukojenie.

Na spotkaniu wiele uwagi poświęciła książce "Niechciana", która opowiada o niechcianej ciąży, o tym, jak niełatwo jest być wrażliwą nastolatką w pozornie bezpiecznym świecie. Książka mówi o poznawaniu siebie i podejmowaniu trudnych decyzji, niezależnie od wieku.
Spotkanie zakończyło się indywidualnymi rozmowami z pisarką, przy podpisywaniu licznie zakupionych książek i dedykacjach na pamiątkowych kartach.

Dyrektor GBP w Iłowie-Osadzie Halina EngelardPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://dzialdowo.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie: Igor Hrywna

Tylko ciekawe informacje
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages