Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

„Bezpieczeństwo w sieci” tematem spotkania z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie

2015-04-19 10:58:37 (ost. akt: 2015-04-19 11:02:43)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Jak poruszać się w sieci i czego unikać, aby zachować maksimum bezpieczeństwa, to jeden z tematów spotkania policjantów z młodzieżą. Podczas zajęć omówiono temat zagrożeń, na które jest narażony użytkownik Internetu, zachowania poufności danych oraz to, jakim postępowaniem wobec innych korzystających z sieci można złamać prawo.

Spotkanie odbyło się w piątek (17 kwietnia) w Zespole Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie. Przeprowadził je ekspert z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. W spotkaniu uczestniczyli wychowankowie wszystkich klas szkoły.

Tematyka prelekcji dotyczyła bezpieczeństwa w sieci. Z uwagi na niemalże już ogólnodostępny Internet i powszechne z niego korzystanie przez blisko 90 procent młodych ludzi, policyjny specjalista w tej dziedzinie uwrażliwił młodzież na zagrożenia płynące z sieci. Użytkowników Internetu przestrzegł przed bezmyślnym wchodzeniem na nieznane i niesprawdzone strony. Również otwieranie wszelkiej korespondencji i odbieranie niepewnych plików może stanowić poważny problem dla adresatów nieświadomych zagrożenia złośliwym oprogramowaniem.

Policjant uwrażliwił odbiorców prezentacji na zgubne skutki ujawniania swoich danych w sieci i udostępnianiem zdjęć oraz informacji dotyczących życia osobistego i towarzyskiego, a także przestrzegł przed zawieraniem znajomości i spotykaniem się z nowo poznanymi przez Internet osobami bez poinformowania o tym kogoś zaufanego.

Przestrogą dla młodych powinno być również wrzucanie do sieci zdjęć i filmików dotyczących znajomych i kolegów czy koleżanek dla tzw. żartu. Skutki takich zachowań mogą mieć tragiczny finał.

Innym zagadnieniem było właściwe zabezpieczenie swojego komputera, stosowanie odpowiednich haseł czy korzystanie z własnego profilu.

Spotkanie podsumowano wnioskiem, że pomimo różnych zabiegów i próby zmiany tożsamości, nikt z nas nie jest w sieci anonimowy.

Jn/af, KWP OlsztynCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages