Niedziela, 15 lipca 2018. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Tydzień dla Ziemi w SP w Białutach

2015-04-24 21:58:08 (ost. akt: 2015-04-24 22:02:45)
Zaproszeni goście, uczniowie i rodzice zebrani na akademię

Zaproszeni goście, uczniowie i rodzice zebrani na akademię

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W Szkole Podstawowej w Białutach odbyły się działania ekologiczne pod hasłem „Tydzień dla Ziemi”. Podczas tego tygodnia uczniowie wykonali wiele działań: przygotowali plakaty, ogłoszenia i zaproszenia na imprezy, wraz z wychowawcami wykonali gazetki szkolne i klasowe, pielili przyszkolną remizę i dosadzali drzewka.

22 kwietnia odbyła się akademia, na którą przybyli wójt gminy Iłowo-Osada Sebastian Cichocki, Przewodniczący Ekologicznego Związku Gmin Działdowszczyzna Kazimierz Kordecki, Leśnik Leśnictwa Białuty Mirosław Szechalewicz, sołtys wsi Białuty Kazimierz Walerowicz wraz z Radą Sołecka, rodzice.

Podczas akademii uczniowie klas V-VI przedstawili inscenizację pt. „Śmieci to nie zabawa tylko poważna sprawa”, uczniowie zaprezentowali kodeks postępowania bateriami, a uczennice klasy VI przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne baterie oraz odnawialne źródła energii.

Następnym punktem programu był wywiad z zaproszonymi gośćmi, którym uczniowie zadawali pytania z dziedziny odnawialnych źródeł energii oraz zagospodarowanie odpadów na szczeblu gminy i powiatu. Na zakończenie spotkania wszyscy przeszli na teren remizy przyszkolnej i posadzili drzewka.

23 kwietnia odbył się ”Bieg dla Ziemi”. Akcję swą obecnością zaszczycili wójt gminy Iłowo-Osada Sebastian Cichocki, Leśnik Leśnictwa Białuty Mirosław Szechalewicz, sołtys wsi Białuty Kazimierz Walerowicz wraz z Radą Sołecka oraz rodzice. Bieg podzielony został na 3 kategorie: kl. I, kl. II i III, kl. IV-VI oraz rodzice. Po biegu odbyło się biesiadowanie przy ognisku. Na poczęstunek pieniądze zostały pozyskane z Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Iwona Gałdys, SP Białuty

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages