Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Targowisko pod dachem... wiaduktu

2015-11-18 13:00:00 (ost. akt: 2015-11-18 13:00:41)
Planowana lokalizacja targowiska

Planowana lokalizacja targowiska

Autor zdjęcia: Maciej Nowicki

Od czasu rozpoczęcia prac związanych z budową wiaduktu kolejowego w Iłowie, sprzedawcy trudniący się handlem obwoźnym, nie mogą znaleźć sobie stałego, dogodnego miejsca na prowadzenie swojej działalności.

Asfaltowy plac niedaleko stacji PKP, gdzie znajdowało się targowisko, na czas budowy wiaduktu został wyłączony z użytku. Handlarze musieli się z tym pogodzić i zmienić miejsce sprzedaży swoich towarów. Często ich stoiska są rozrzucone w różnych miejscach w okolicach centrum. Pojawiła się jednak szansa, że wrócą na "stare śmieci".


Wójt gminy Sebastian Cichocki stara się o wydzierżawienie od kolei gruntu pod wiaduktem, z ponownym przeznaczeniem go na targowisko. Dodatkowym atutem obecnej lokalizacji jest to, że część będzie zadaszona konstrukcją wiaduktu. A kawałek dalej jest dogodny, nowy parking dla samochodów. Gmina wystosowała już odpowiednie wnioski do spółki PKP w Olsztynie i, jak mówi wójt Cichocki, jest w tej sprawie porozumienie.


mn

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dociekliwy #1861646 | 82.160.*.* 20 lis 2015 08:22

  Nic w naszym państwie nie jest za darmo. Ciekawe jakie koszty będzie nieść za sobą umowa dzierżawy. Czy opłaty targowe, które są pobierane pokryją koszty tej umowy. To, że Nasi iłowscy handlarze będą mieli stałe miejsce to dobrze, ale niech Pan Wójt informuje w artykułach o wszystkim, zarówno o zyskach jak i o poniesionych kosztach. Niech mówi całą prawdę a nie tylko to co jest Mu wygodne i co Go stawia w dobrym świetle.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages