środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Jasełka i gigantyczny łańcuch choinkowy w Zespole Szkół Zawodowych w Iłowie- Osadzie

2015-12-24 12:29:41 (ost. akt: 2015-12-25 22:32:03)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

We wtorek (22 grudnia) w Zespole Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie już od rana dało się odczuć magiczną, świąteczną atmosferę.

To wyjątkowy dzień w naszej szkole, gdyż oprócz tradycyjnych Jasełek i wigilii klasowych chcieliśmy go przeżyć inaczej – wyjątkowo, tak aby zapadł mam na stałe w pamięci.

Uczniowie wpadli na pomysł, aby każda klasa wykonała gigantyczny łańcuch choinkowy i połączyła go w całość. Przygotowywaliśmy go przez wiele dni, wprowadzając w szkole świąteczny nastrój. Do akcji zaprosiliśmy uczniów Gimnazjum naszej gminy, którzy ochoczo i z wielkim zaangażowaniem tworzyli własny łańcuch.

I właśnie tego dnia, z samego rana, my i gimnazjaliści, wyszliśmy z nim na ulice Iłowa, aby spotkać się i razem połączyć go w całość.

– To połączenie symbolizuje naszą wspólnotę, współpracę i otwartość do działania. Takie przedsięwzięcie jest bardzo budujące dla nas - pedagogów i naszej młodzieży, gdyż to oni są inicjatorami działań dążących do jedności naszego społeczeństwa, w tym wyjątkowym dniu – podsumował dyrektor szkoły Jacek Markiewicz.

– Łańcuch posłużył do dekoracji klas, korytarzy i placu szkolnego. Wprawdzie nie pobiliśmy rekordu Guinessa (92km), ale i tak było warto – dodaje pedagog szkoły pani Barbara Zawadzka.

Zgodnie z tradycją, w przedświąteczny czas młodzież wystawiła pod opieką
ks. Bartosza Serwińskiego i Jolanty Kowalskiej jasełka bożonarodzeniowe. Przedstawienie wprowadziło społeczność szkolną w nastrój świąteczny, a jednocześnie przypomniało historię świąt Bożego Narodzenia . Nie mogło zabraknąć Józefa i Maryi, którzy pilnowali małego dzieciątka w towarzystwie zwierząt. Obowiązkowo pojawili się pasterze oraz Trzej Królowie. Poszczególne sceny przeplatane były śpiewem kolęd i pastorałek.

Po przedstawieniu głos zabrał dyrektor szkoły Jacek Markiewicz życząc wszystkim pracownikom szkoły, uczniom zdrowych, pomyślnych świąt Bożego Narodzenia i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym Nowym Roku .

Nie zabrakło przemówienia ks. Bartosza Serwińskiego, który odniósł się do scen przedstawionych przez młodzież oraz nawiązał do zdarzeń, które miały miejsce ponad 2000 lat temu w miasteczku Betlejem.

Na zakończenie nagrodzono uczniów za wykonanie najpiękniejszej i najbardziej pracochłonnej ozdoby bożonarodzeniowej.
Uczniowie prowadzący jasełka podsumowali przesłanie takimi słowami:
Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę,
Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie,
Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.


ZSZ Iłowo
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages