Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Burzliwa Sesja Rady Gminy w Iłowie


2016-04-01 14:08:44 (ost. akt: 2016-04-01 14:41:28)

Autor zdjęcia: Maciej Nowicki

W czwartek, w ostatnim dniu marca odbyła się sesja Rady Gminy Iłowo-Osada, którą zdominował temat uchwały o stypendium wójta dla najzdolniejszych uczniów.

Najwięcej zastrzeżeń do uchwały, określającej zasady przyznawania przez wójta stypendiów dla najzdolniejszych uczniów, miał radny Tadeusz Szambora, który nie zgadzał się z niektórymi zapisami dokumentu.

— W tej uchwale powinno być zapisane jasno wójt przyzna trzy stypendia, dwa lub jedno. Żeby te dzieci wiedziały, o co walczą. Uczymy się i najlepszy dostaje, a nie, uczymy się a dostaje ten, którego wybierze według tej uchwały wójt. Proszę kolegów radnych o to, by tę uchwałę odrzucić — postulował radny Szambora.

W odpowiedzi od wójta Sebastiana Cichockiego i naczelnika oświaty Zbigniewa Czajkowskego radny usłyszał, że stypendium będzie przyznawane uczniom z najwyższą średnią i najlepszym zachowaniem oraz osiągnięciami. W przypadku większej ilości dzieci spełniających te kryteria, pula nagród zostanie podzielona.
Wniosek radnego o zdjęcie głosowania nad uchwałą z porządku obrad nie spotkał się z przychylnością Rady i finalnie uchwała została przyjęta.

Burzliwa dyskusja odbyła się również w kwestii powracającego tematu przywrócenia komisariatu policji w Iłowie. Radni wyszli z inicjatywą by oszacować koszty tego przedsięwzięcia.

Maciej Nowicki

dzialdowo@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Maks #1979565 | 82.160.*.* 21 kwi 2016 07:08

  Igrzyska już są teraz czekamy na chleb. Tworzenie miejsc do picia dla lokalnych meneli w Iłowie top nie miejsca pracy. Bez monitoringu zostanie to zniszczone przez miłośników jedzenia łabędzi i rzucania butelek do stawu. I te kredyty brane na konto następcy bo termin spłaty odsunięty w czasie. Po tobie wójcie to choćby potop...

  Ocena komentarza: warty uwagi (19) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Rodzic #1970732 | 94.254.*.* 7 kwi 2016 13:14

  Fajnie, że będą stypendia dla uczniów... Najpierw zaoszczędzić na dzieciach - likwidować szkoły, łączyć klasy, a teraz rozdawać stypendia. No tak... Ale ile artykułów można o tym pisać, ile zdjęć przy ich wręczeniu robić. Jeszcze tylko ścianki dla celebrytów brakuje w Urzędzie Gminy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (26) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Zdezorientowany #1970325 | 89.65.*.* 6 kwi 2016 23:10

  Jak już piszemy o sesji rady, to może warto wspomnieć, że była również burzliwa dyskusja o skardze na wójta, którą do rady przysłał sam Wojewoda, (co ciekawe, następna skarga będzie rozpatrywana już na następnej sesji.) Czyżby artykuły były faktycznie cenzurowane??? Pozdrawiam.

  Ocena komentarza: warty uwagi (25) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Ciekawy #1970308 | 82.160.*.* 6 kwi 2016 22:43

  Oj nie ładnie krytycznie parę zdań wpisałem na temat gazety i jaki efekt skasowany wpis gdzie tu demokracja i wolność wypowiedzi cenzura jak za komuny jak będziecie tak dalej robić to zaczniemy My czytelnicy się od Gazety odwracać chyba lepsza jest gorzka ale prawda niż jakiekolwiek kłamstwo . Proszę o przywrócenie mojego poprzedniego wpisu .:(

  Ocena komentarza: warty uwagi (25) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. b #1968623 | 46.215.*.* 5 kwi 2016 04:27

  Czy te obrady były w kościele???? Bo taki wielki tam krzyż wisi !!!! Czy to jeszcze państwo świeckie ???

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (12)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages