Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

2016-05-13 08:18:54 (ost. akt: 2016-05-13 08:31:00)

Autor zdjęcia: archiwum Caritas

W Iłowie-Osadzie odbyły się uroczystości związane ze Światowym Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Gospodarzami spotkania byli wójt Gminy Iłowo-Osada Sebastian Cichocki, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Lucyna Mątowska oraz proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego ks. Jan Pezara.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele, której oprawę muzyczną przygotowała schola pod kierunkiem Małgorzaty Dębskiej. Po liturgii, w której uczestniczyło grono zaproszonych gości, dyrektor Działdowskiego Centrum Caritas ks. Robert Fabian wraz z ks. Janem Pazerą odmówili litanię oraz zaśpiewali ulubioną pieśń Karola Wojtyły - „Barkę”.

Następnie wójt wygłosił przemówienie, w którym to wyraził swoją wdzięczność wszystkim gościom za przybycie i zapewnił stałą gotowość do działań pomocowych gminy na rzecz osób niepełnosprawnych.
W dalszej części uroczystości w ogrodach proboszczowskich odbył się plener malarski połączony z piknikiem integracyjnym. Zaproszeni goście i delegacje dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Iłowie oraz kółka plastycznego działającego przy GOKiS, a także uczestnicy zaprzyjaźnionego Środowiskowego Domu Samopomocy w Działdowie wraz z opiekunami ochoczo i z pełnym zaangażowaniem malowali pastelami dzieła artystyczne pod tytułem „A w sercu zawsze miej wiosnę…”.

W trakcie spotkania goście mogli również oglądać w plenerze wystawę prac, wykonanych przez uczestników ŚDS w Iłowie, a także skosztować poczęstunku w postaci grochówki, kiełbaski oraz ciasta. Do konkursu plastycznego na łonie natury stanęło 15 osób. Wszystkie prace były interesujące, oryginalne, dlatego każdy z uczestników zasłużył na wygraną i wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zestaw upominków.

Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Diecezji Toruńskiej im. Św. Jana Pawła II w Iłowie–Osadzie Lucyna Mątowska pragnie serdecznie podziękować wszystkim za przybycie, wspólną zabawę oraz mile spędzony czas. Najcenniejszym jednak owocem tego spotkania było umożliwienie osobom niepełnosprawnym włączenie się w nurt życia społecznego i stworzenie im warunków, miejsca, w których mogą się rozwijać, działać i integrować ze społecznością lokalną.

oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages