środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Staże zagraniczne dla uczniów w Zespole Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie

2016-08-01 15:16:10 (ost. akt: 2016-08-01 15:19:59)

Autor zdjęcia: ZSZ Iłowo-Osada

W związku z realizacją projektu pt. „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu w dniach 1-15 lipca dziesięciu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie wyjechało do Grecji.


Zobacz także: Wycieczka rowerowa po gminie Rybno Wycieczka rowerowa po gminie Rybno Rekreacja, edukacja i integracja to wszystko było podczas wycieczki rowerowej zorganizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie wraz z Sołectwem...
Zobacz także: Iluminacja kościoła pw. św. Wojciecha w Działdowie staje się faktem [film, zdjęcia] Iluminacja kościoła pw. św. Wojciecha w Działdowie staje się faktem [film, zdjęcia] Działdowo odwiedziła specjalistyczna firma – producent oświetlenia do iluminacji zabytkowych obiektów.
Zobacz także: Król Jagiełło w drodze na Grunwald odpoczywał w Wysokiej Król Jagiełło w drodze na Grunwald odpoczywał w Wysokiej 
11 lipca przed budynkiem szkoły w Wysokiej odbyło się odsłonięcie tablicy upamiętniającej pobyt w tej miejscowości króla Władysława Jagiełły w drodze...


W Zespole Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie zawsze dbano o jak najlepszą jakość przygotowania uczniów do przyszłej kariery zawodowej i o wyposażenie ich w jak najwięcej umiejętności praktycznych, niezbędnych do odnalezienia się na wymagającym rynku pracy.

W związku z realizacją projektu pt. „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego W ramach projektu w w dniach 1-15 lipca dziesięciu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie wyjechało do Grecji. W praktykach wzięli udział uczniowie klas w zawodach: technik leśnik i technik informatyk.

Uczestnicy uświadomili sobie, czego się uczą w szkole i poza nią, jak efektywnie zaplanować własną karierę zawodową oraz jakie kompetencje zawodowe posiadają już teraz, a jakie muszą nabyć w przyszłości.

Przebywający w Grecji, wydatnie wzbogacili swoje umiejętności językowe, poznali środowisko zawodowe, organizację i kulturę pracy w innym kraju. Na miejscu doskonalili swoje umiejętności zawodowe i językowe, posługując się podczas praktyk wyłącznie językiem angielskim.

18 lipca uczniowie podsumowali oraz omówili swoje zadania w trakcie odbywania staży.

Oprócz tego uczniowie odpoczywali, zwiedzali, poznawali kulturę, zabytki i historię kraju, w którym mieli okazję przebywać.
- Pobyt w Epidavros to jedna z najciekawszych przygód w moim życiu – powiedział jeden z uczniów po powrocie ze stażu w Grecji.
- Grecja to piękny kraj i wyjątkowo przyjaźni ludzie. Nawet nie przypuszczałam, że tak bardzo będzie mi się tam podobać - stwierdziła uczennica, która wróciła ze stażu.

No cóż, wszystko się kiedyś kończy. To był wspaniały czas dla wszystkich uczestników. Niezapomniane przeżycia, nowe doświadczenia, które zostaną na całe życie.
Upowszechniając rezultaty projektu, chcemy mobilizować uczniów do nauki w szkole, dającej kwalifikacje zawodowe. Kilkutygodniowe praktyki zawodowe to także dobra okazja dla uczestników, by sami ocenili posiadane umiejętności.
Czekamy na kolejną edycję projektu (już za rok).Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: ZSZIlowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages