Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Bezpieczna droga do szkoły. Spotkanie w SP w Iłowie

2016-09-11 11:59:50 (ost. akt: 2016-09-11 09:11:38)

Autor zdjęcia: archiwum KPP Działdowo

Bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego i zasady właściwych zachowań w środowisku domowym i szkolnym stanowiły tematy przewodnie spotkań policjantek z uczniami klas drugich Szkoły Podstawowej w Iłowie.


Zobacz także: Czas do szkoły Czas do szkoły W Szkole Podstawowej nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Działdowie zabrzmiał już pierwszy dzwonek. Tym samym oznajmił koniec wakacji i początek nowego...


Spotkanie dzieci i funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie odbyło się 9 września w Szkole Podstawowej w Iłowie. Uczestnikami spotkań byli uczniowie klas drugich tej placówki.

Dzieci rozmawiały z policjantkami o bezpiecznej drodze do i ze szkoły oraz zasadach zachowania się na drodze. Asystent ds. nieletnich i patologii omówił najmłodszym uczestnikom życia szkolnego właściwe postawy zachowania się m.in. podczas przerw lekcyjnych, na lekcjach, na boisku szkolnym oraz względem rówieśników i pedagogów szkolnych.

Policjantka przedstawiła w formie obrazków sposób działania sygnalizatorów świetlnych. Powtórzyła z dziećmi numery alarmowe do służb ratunkowych, a także przypomniała o stosowaniu elementów odblaskowych w trakcie poruszania się na drodze. Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość zrobić odbitki śladów swoich linii papilarnych.

Spotkania te stanowiły jedynie jeden z elementów prowadzonych corocznie przez policję działań „Bezpieczna droga do szkoły”.

Warto wspomnieć, że dodatkowo policja organizuje również wzmożone patrole w okolicach szkół, przystanków i dworców PKP i PKS oraz w miejscach gromadzenia się młodzieży, ze szczególną uwagą na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przemieszczających się do i ze szkół oraz placówek szkolno-wychowawczych. W tych dniach większy nacisk policjanci kładli także na właściwe zachowanie się kierujących pojazdami, którzy winni zachować szczególną ostrożność poruszając się w miejscach, w których są dzieci.

KPP Działdowo

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages