Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Sprzątanie Świata 2016. Nasi uczniowie sprzątali las

2016-09-27 13:42:08 (ost. akt: 2016-09-27 13:44:28)

Autor zdjęcia: Hanna Konicz

Z okazji Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata, obchodzonego na całej kuli ziemskiej, uczniowie Zespół Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie wraz z uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Narzymiu, przyłączyli się do akcji ochrony miejscowego środowiska naturalnego.

Zobacz także: Teatr przy stoliku - „Cudowne dni” Teatr przy stoliku - „Cudowne dni” Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie gościła dzisiaj (26 września) aktorów Teatru im. Stefana Jaracza z Olsztyna w cyklu "Teatru przy stoliku".23 września wszystkie klasy razem z nauczycielami ruszyli do lasu na terenie Nadleśnictwa Dwukoły. Na skraju lasu wszyscy uczestnicy spotkali się z leśniczymi Leśnictwa Iłowo i Narzym, którzy powitali ich serdecznie, a następnie po podzieleniu na grupy wyznaczyli trasy do sprzątania.

Celem tegorocznej kampanii było zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze, poprzez unikanie tworzenia odpadów ich selektywną zbiórkę. Uczniowie biorąc udział w tego rodzaju akcjach budzą w sobie wrażliwość na przyrodę, zdając sobie sprawę jak wielka jest skala zanieczyszczania własnej okolicy, co w przełożeniu na skalę światową daje zatrważające skutki.
Pełni zapału, zaopatrzeni w niezbędny sprzęt pod postacią worków na śmieci i rękawic, wyruszyli w głąb lasu.

Zaskoczeniem dla wszystkich był fakt, że mimo obowiązku segregacji śmieci, odpady życia społecznego znajdowano wszędzie, a worki napełniały się stosunkowo szybko. Fakt ten, świadczy o jeszcze stosunkowo niskiej świadomości społecznej, co do zgubnych konsekwencji zanieczyszczania naszej planety. Akcja taka jak ta, zorganizowana przez uczniów z Iłowa i Narzymia, przy współudziale Nadleśnictwa Dwukoły, przyniosła zamierzone efekty. Usatysfakcjonowani z dobrze wykonanej pracy uczniowie wraz z opiekunami zakończyli akcję przy wspólnym ognisku.

Hanna Konicz

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mleko #2074911 | 82.160.*.* 28 wrz 2016 08:41

  no, super. tylko kto teraz posprząta worki z odpadami?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages