Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Pomóżmy kasztanowcom. Akcja grabienia liści

2016-09-29 10:57:39 (ost. akt: 2016-09-29 11:06:57)

Autor zdjęcia: Łukasz Figurski

W sobotę (24 września) od godziny 10.00 wokół ulicy Wyzwolenia i Kościelnej w Iłowie-Osadzie już po raz kolejny odbyła się bardzo sprawna akcja grabienia liści, którą przeprowadziła Liturgiczna Służba Ołtarza biorąca udział w akcji „Pomóżmy kasztanowcom” pod opieką ks. Łukasza Figurskiego.

Zobacz także: Święto języków obcych w Szkole Podstawowej w Turzy Wielkiej Święto języków obcych w Szkole Podstawowej w Turzy Wielkiej 26 września w naszej szkole, podobnie jak w większości placówek oświatowych w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej odbyło się święto języków obcych....


Ministranci i lektorzy, którzy należą do Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie bardzo chętnie angażują się w różnego typu przedsięwzięcia służące Wspólnoty liturgicznej i gminnej. Aktualnie jest czas jesienny, dlatego spadające bardzo intensywnie liście z drzew zalegają w wielu miejscach jak: ulice, chodniki, podwórza również na terenie przy kościelnym.

Muszą być posprzątane, aby teren przy którym toczy się nasza codzienność również wokół Kościoła parafialnego był czysty i piękny. Mało jednak kto wie, że grabienie i utylizacja liści kasztanowca to najprostsza i najtańsza metoda ograniczenia populacji poczwarki szrotówki kasztanowcowiaczaka.

Larwa tego motyla żerująca na liściach kasztanowca sprawia, że tracą one swoje walory estetyczne, ale ostatecznie wieloletnim działaniem szkodnika nierzadko drzewa giną. Najważniejszym działaniem w walce ze szkodnikiem jest ograniczenie populacji tego owada. Trudno wyobrazić sobie matury bez kwitnących kasztanowców czy jesień bez kasztanowych różańców czy ludzików.

Mamy nadzieję, że nasza akcja pomoże tym pięknym drzewom i będzie akcją informacyjną dla innych. Po sprzątaniu w dobrej atmosferze pełnej radości odbyło się ognisko. Kancelaria Prezydenta RP, Nasza Ziemia oraz Lasy Państwowe apelują o udział w ogólnopolskiej jesiennej akcji grabienia liści kasztanowca.

Dziękujemy ks. kan. Janowi Pezarze proboszczowi parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Iłowie-Osadzie i wszystkim sprzątającym członkom Liturgicznej Służby Ołtarza oraz innym za bezinteresowne włączenie się w akcję.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: xstrazon

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages