środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej w Iłowie

2016-10-17 15:20:38 (ost. akt: 2016-10-17 15:21:10)

Autor zdjęcia: Maciej Nowicki

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem o pięknej, ponad dwustuletniej tradycji. Świętując rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, nawiązujemy do jej doniosłego dzieła, przypominającego czasy wielkiej, nowoczesnej reformy oświaty. Ten dzień to wspólne święto nauczycieli, pracowników oświaty, uczniów i ich rodziców.


Zobacz także: Kocham cię szkoło - Święto Edukacji na Polnej na wesoło Kocham cię szkoło - Święto Edukacji na Polnej na wesoło Dzień Edukacji Narodowej to przede wszystkim święto wszystkich nauczycieli, pedagogów oraz pracowników oświaty. Tradycyjnie w ramach podziękowania...

Tymi słowami rozpoczął uroczystą galę z okazji Święta Edukacji Narodowej, prowadzący, Zbigniew Czajkowski kierownik referatu oświaty. Na uroczystość przybyli dyrektorzy, nauczyciele, także emerytowani, pracownicy administracji i obsługi szkół prowadzonych przez Gminę Iłowo-Osada. Po przywitaniu wszystkich gości głos zabrał wójt Sebastian Cichocki, główny organizator uroczystości.

- Pragnę podziękować wszystkim Państwu za pasję i entuzjazm w tworzeniu wysokiej jakości pracy szkół i placówek oświatowych. Dzięki Wam szkoła jest coraz ciekawsza, bardziej przyjazna i otwarta. W tym szczególnym dniu życzę Państwu, aby codzienne zaangażowanie i życie sprawami szkoły, znalazły trwałą wdzięczność uczniów i wychowanków. Niech towarzyszy Wam przekonanie, że tworzycie przyszłość i nadajecie jej lepszy kształt. Proszę przyjąć życzenia zdrowia, zadowolenia i satysfakcji zawodowej, pomyślności w życiu osobistym oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym - powiedział wójt.

Tradycją Dnia Edukacji Narodowej jest, że z tej okazji przyznawane są nagrody w uznaniu osiągnięć dydaktycznych oraz wychowawczo-opiekuńczych. Podczas uroczystości wójt wręczył nagrody przyznawane co roku przez organ prowadzący. Otrzymali je: Wioletta Bartkowska ze Szkoły Podstawowej w Białutach, Joanna Grabińska i Anna Nagórzańska z Zespołu Szkół w Narzymiu, Renata Jarzembowska, Katarzyna Pawłowska i Lidia Rogozińska z Zespołu Szkół w Iłowie.

Uczniowie także mieli niespodziankę dla pracowników oświaty i widzów, przybyłych na galę do sali widowiskowej iłowskiego Domu Kultury. Na scenie w swoich programach artystycznych wystąpiły dzieci z Zespołu Szkół nr 1 w Iłowie przygotowane przez Ligię Tonderską, Grzegorza Liedtke i Jakuba Skałę, Zespołu Szkół nr 2 w Narzymiu przygotowane przez Marię Zakrzewską i Marzenę Sikorską-Liedtke i Szkoły Podstawowej w Białutach przygotowane przez Weronikę Walerowicz.

Na koniec wystąpili mali aktorzy z koła teatralnego działającego przy GOKiS, prowadzeni przez Mariolę Lemańską. Całość dopełnił mini recital wokalistki Ewy Stabach, która wystąpiła w repertuarze Edith Piaf.

Maciej NowickiCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec #2093926 | 82.160.*.* 21 paź 2016 12:22

  Nareszcie dobrze się dzieje, brawo

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. iy #2091644 | 91.94.*.* 18 paź 2016 18:44

  ale o co chodzi

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. aaa #2091145 | 46.170.*.* 18 paź 2016 09:43

  Pani Dorota to ta, która kręci się przy wójcie ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Miś #2090904 | 82.160.*.* 17 paź 2016 21:26

  Super impreza Panie Wójcie!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. uy #2090903 | 37.47.*.* 17 paź 2016 21:24

  Super impreza

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages