środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkół nr 2 w Narzymiu

2016-11-15 17:11:43 (ost. akt: 2016-11-15 17:28:43)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Rozważaniami historycznymi o polskiej drodze do niepodległości, tańcem i piosenką uczcili Święto Odzyskania Niepodległości uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Narzymiu.

Zobacz także: II Działdowski Bieg Niepodległości [FILM, ZDJĘCIA] II Działdowski Bieg Niepodległości [FILM, ZDJĘCIA] W sobotę (12 listopada) odbył się II Działdowski Bieg Niepodległości. W biegu wystartowały dzieci, młodzież i dorośli. W kategorii dorosłych bieg ukończyło...

Na uroczystość przybyli: wójt gminy Iłowo-Osada Sebastian Cichocki oraz przewodnicząca Rady Rodziców Hanna Letkiman. Wszyscy czcili ten dzień przypinając świąteczne biało – czerwone kotyliony.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się część artystyczna. Dzieci z zespołu rytmicznego „Iskierki” przepięknie wykonały piosenkę „11 listopada” i zatańczyły w rytm melodii wykorzystując biało - czerwone wstęgi, z których układały flagę narodową.

Natomiast uczniowie klasy pierwszej gimnazjum w swoim programie patriotycznym nawiązali do tego, że historia to nasze korzenie, tradycja. Nie wolno nam o tym zapominać. Bez tego, co było kiedyś, nie bylibyśmy dziś tacy, jacy jesteśmy. Polska była w niewoli przez 123 lata. Żył jednak polski naród i jego kultura. Polakom, naszym pradziadom bardzo zależało, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju. I dokonali tego wielkiego czynu - wyzwolili nasz kraj spod jarzma zaborców. Ale nie przyszło im to łatwo. Kosztowało ich to wiele krwi i bólu. Uczniowie przypomnieli bohaterskie walki o to, aby Polska mogła być niepodległa. Chór szkolny śpiewał pieśni patriotyczne.

Widzom udzielił się podniosły, a zarazem radosny nastrój uroczystości. Wójt Sebastian Cichocki na koniec w przemówieniu zaznaczył, że była to wspaniała lekcja historii i nauka patriotyzmu.
Uroczystość przygotowali nauczyciele: Marzena Sikorska-Liedtke, Sylwia Wiśniewska, Iwona Samul, Maria Zakrzewska i Lidia Sikorska.

Wioletta Cichocka, nauczyciel - bibliotekarz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages