środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Integracja w stylu country [zdjęcia]

2016-11-20 10:00:00 (ost. akt: 2016-11-20 11:18:33)

Autor zdjęcia: archiwum Caritas

16 listopada na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Iłowie – Osadzie odbyło się II integracyjne spotkanie uczestników środowiskowych domów samopomocy. Organizatorem spotkania był Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Toruńskiej im. Św. Jana Pawła II w Iłowie - Osadzie.

Zobacz także: Koncert z okazji Święta Niepodległości [film zdjęcia] Koncert z okazji Święta Niepodległości [film zdjęcia] W poniedziałek (7 listopada) w Miejskim Domu Kultury w Działdowie odbył się koncert z okazji Święta Niepodległości. Wystąpili nauczycieli instrumentaliści...

Zobacz także: Działdowscy Seniorzy świętowali swój dzień [zdjęcia, film] Działdowscy Seniorzy świętowali swój dzień [zdjęcia, film] W związku z obchodzonym 20 października Europejskim Dniem Seniora, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Działdowie zorganizował uroczyste spotkanie, w...

Zobacz także: Złote Gody par małżeńskich Złote Gody par małżeńskich 28 października w Urzędzie Gminy w Płośnicy odbyła się uroczystość z okazji 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego par z terenu Gminy Płośnica.

— Tematem przewodnim tegorocznej imprezy był styl country, rozumiany jako wspólna zabawa, wolność, taniec i integracja — mówi Lucyna Mątowska kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Diecezji Toruńskiej im. Św. Jana Pawła II w Iłowie - Osadzie. — Na zaproszenie odpowiedziało aż sześć zaprzyjaźnionych środowiskowych domów samopomocy z: Działdowa, Torunia, Blizna, Nidzicy, Mławy, Żuromina i łącznie na spotkaniu tanecznym było obecnych blisko 130 osób.

Dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej ks. Daniel Adamowicz przywitał przybyłych gości i wraz z panią Lucyną Mątowską - kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Iłowie – Osadzie wręczyli symboliczne upominki osobom, które zawsze wykazują wielką życzliwość i otwartość na działania realizowane przez ŚDS w Iłowie – Osadzie tj.: Sebastianowi Cichockiemu – wójtowi Gminy Iłowo-Osada, Piotrowi Olszewskiemu – dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Iłowie – Osadzie, Piotrowi Wilgowiczowi – kierownikowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iłowie – Osadzie.

— Następnie obejrzeliśmy krótki filmik, który w sposób bardzo skrótowy ale niezwykle pogodny przybliżył wszystkim obecnym gościom rzeczywistość jaką codziennie budują pracownicy i uczestnicy ŚDS w Iłowie - Osadzie — opowiada pani Lucyna.

Później gospodarze imprezy (pracownicy wraz z uczestnikami) wykonali popisowy taniec integracyjny do muzyki country, który został nagrodzony wielkimi brawami. Głównym punktem programu, na który wszyscy czekali była jednak wspólna zabawa taneczna, która niewątpliwie łączy ludzi i sprawia, poczucie że wszyscy jesteśmy jedną rodziną. Po trzygodzinnej skocznej zabawie, spotkanie zakończył wspólny ciepły posiłek i słodki poczęstunek.

— Spotkanie przede wszystkim służyło integracji osób niepełnosprawnych z pobliskich placówek ale również dało okazję i możliwość na łamanie barier i uprzedzeń co z pewnością służy wzajemnemu zrozumieniu oraz niwelowaniu przesądów i stereotypów — mówi Lucyna Mątowska. — Tego typu inicjatywy pozwalają na bardziej świadome podejście do problemu nietolerancji i dyskryminacji oraz promują równość szans w życiu społecznym.

Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Diecezji Toruńskiej im. Św. Jana Pawła II w Iłowie – Osadzie pragnie wyrazić wielką wdzięczność osobom, które w znaczący sposób przyczyniły się do organizacji spotkania, a w szczególności:
- panu Mariuszowi Miłockiemu - kierownikowi Firmy „De Huse” w Iłowie – Osadzie (wsparcie finansowe)
- panu Michałowi Lipińskiemu wraz z zespołem Imperial (oprawa muzyczna imprezy)
- panu Aleksandrowi Nowakowskiemu – właścicielowi Piekarni w Iłowie – Osadzie (wyroby cukiernicze i pieczywo).

oprac.mcz
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages