Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Finał konkursu "Leśne skarby" w Zespole Szkół Zawodowych w Iłowie

2016-11-25 18:05:27 (ost. akt: 2016-11-25 16:14:03)

Autor zdjęcia: Hanna Konicz

W Zespole Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie odbyła się uroczystość podsumowująca pierwszą edycję konkursu plastycznego „Leśne skarby”, pod hasłem „Zwierzęta chronione w lasach”.

Organizatorami konkursu było Nadleśnictwo Dwukoły i Zespół Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie. Na uroczystość przybyli dyrektor ZSZ Jacek Markiewicz, Nadleśniczy Jaromir Skrzypecki, Tadeusz Burakowski Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska w Mławie, Marcin Kwaśniewski przedstawiciel Starostwa Powiatu Działdowskiego, Anna Rycombel i Robert Stanisławski przedstawiciele Gminy Iłowo-Osady oraz uczestnicy konkursu z rodzicami i opiekunami.

Wszystkich gości powitał dyrektor szkoły Jacek Markiewicz, następnie głos zabrali zaproszeni goście, dziękując uczestnikom za udział i zaangażowanie w wykonaniu pięknych i wyjątkowych prac plastycznych. Podkreślono, iż głównym celem konkursy było: rozbudzania ciekawości w poznawaniu najbliższego otoczenia, podniesienie świadomości ekologicznej z zakresu ochrony przyrody w szczególności zwierząt chronionych w ekosystemach leśnych.

Do konkursu przystąpiło 136 uczestników z 12 placówek oświatowych z terenu powiatu działdowskiego, mławskiego ora żuromińskiego, przygotowywało ich łącznie 24 nauczycieli. Spośród złożonych prac nagrodzono 8 oraz przyznano 20 wyróżnień. Prace wykonane były różnorodną techniką plastyczną: malarską, rysunkową, graficzną oraz przestrzenną. Prace oceniane były w czterech kategoriach wiekowych: I grupa: od 3-6 lat, II grupa: od 7 do 12 lat, III grupa: od 13- 15 lat, IV grupa: od 16- 19 lat.

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii I grupa wiekowa od 3-6 lat:
I miejsce - Gabriela Cicha ze Szkoły Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich
II miejsce - Izabela Meredyk z Przedszkola św. Józefa w Iłowie-Osadzie
III miejsce - Kinga Błaszczak z Przedszkola Samorządowego w Lutocinie

W kategorii II grupa wiekowa od 7-12 lat:
I miejsce - Michał Furmaniak ze Szkoły Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich
II miejsce - Aleksandra Ogrodzińska ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Mławie
III miejsce - Szymon Trzciński ze Szkoły Podstawowej w Petrykozach

W kategorii III grupa wiekowa od 13-15 lat:
I miejsce - Milena Żulewska z Gimnazjum w Szreńsku

W kategorii IV grupa wiekowa od 16-19 lat:
I miejsce - Monika Majran z I LO w Mławie

Sponsorzy nagród to: Nadleśnictwo Dwukoły, Starostwo Powiatu Działdowskiego, Starostwo Powiatu Mławskiego, Urząd Miasta w Mławie, Urząd Gminy w Iłowie- Osadzie.

Doceniając trud i zaangażowanie nagrodzono nie tylko laureatów, ale przygotowano również pamiątki dla wszystkich uczestników i ich opiekunów dziękując za wkład pracy włożony w przygotowanie dzieci i młodzieży .
Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów i sygnalistów z Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie. Młodzież w odpowiednich epokowych strojach szlacheckich recytowała wiersze, śpiewała pieśni, m.in. „Pojedziemy na łów, na łów , „Darz Bór” oraz grała sygnały m.in. „Apel na łowy”, „Posiłek”, „Darz Bór”.

Po części oficjalnej uroczystości zaproszono wszystkich uczestników na poczęstunek i obejrzenie przepięknych prac plastycznych przedstawiających zwierzęta chronione w lasach.

Hanna Konicz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages