środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

I Gminne Dyktando 2017 w Zespole Szkół nr 2 w Narzymiu [zdjęcia]

2017-02-23 19:56:59 (ost. akt: 2017-02-23 16:59:30)

Autor zdjęcia: Maciej Wagner

W Zespole Szkół nr 2 w Narzymiu odbyło się „I Gminne Dyktando 2017” pod honorowym patronatem wójta Gminy Iłowo-Osada Sebastiana Cichockiego.

Dyrektor zespołu szkół Beata Biernacka powitała wszystkich zebranych i przedstawiła uczestników ortograficznych zmagań: radnych Rady Gminy Iłowo-Osada na czele z wiceprzewodniczącą Dorotą Kacperowską i wiceprzewodniczącym Jarosławem Chybińskim, pracowników urzędu gminy, pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, seniorów z terenu gminy, nauczycieli ZS nr 1 w Iłowie-Osadzie, ZS nr 2 w Narzymiu oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie oraz gimnazjalistów ze szkół z terenu Gminy Iłowo-Osada. Dyrektor przypomniała, iż 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Według tej instytucji, niemal połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu 2-3 pokoleń. Od 1950 roku zaniknęło już 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

„I Gminne Dyktando” ma na celu szerzenie kultury, edukacji oraz rozwijanie zainteresowania językiem polskim jako składnikiem dziedzictwa kulturowego, ma zachęcić mieszkańców małej Ojczyzny do pracy nad poprawnością słowa pisanego oraz mówionego. To doskonała okazja do sprawdzenia umiejętności poprawnego pisania. Dyrektor Beata Biernacka wyraziła przekonanie, że zachęcając państwa do uczestnictwa w „I Gminnym Dyktandzie” przyczynimy się do podnoszenia świadomości językowej mieszkańców gminy Iłowo-Osada, propagowania dbałości o poprawność polszczyzny oraz ukształtowania poczucia, że polszczyzna jest tworzona przez każdego użytkownika, że każdy z nas jest za nią odpowiedzialny.

Następnie głos zabrał i oficjalnie otworzył „I Gminne Dyktando 2017” wójt Sebastian Cichocki. Konkurs poprowadziła Joanna Matyjasik. Imprezę uświetniły występy chóru szkolnego pod batutą Marii Zakrzewskiej oraz układ taneczny do piosenki pt. „Hallelujah” w wykonaniu zespołu rytmicznego „Iskierki” i piosenka w wykonaniu Lenki Oryl w asyście zespołu - pod opieką Marzeny Sikorskiej-Liedtke.

Wyniki konkursu:
W kategorii indywidualnej:
I miejsce - Jolanta Szczęsna (nauczyciel)
II miejsce - Renata Biełkowska (pracownik Urzędu Gminy)
III miejsce - Jarosław Chybiński (radny Rady Gminy)

W kategorii drużynowej:
I miejsce - nauczyciele
II miejsce - pracownicy Urzędu Gminy oraz instytucji z terenu gminy Iłowo-Osada
III miejsce - gimnazjaliści

Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez wójta Gminy Iłowo-Osada oraz przez organizatorów- ZS nr 2 w Narzymiu. Ponadto każdy uczestnik otrzymał dyplom uznania.

Wioletta CichockaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. abc #2189574 | 217.99.*.* 25 lut 2017 07:55

    PAN i Pani Fota oczywiście. No i Pani Ania -prawa ręka.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages