Wkra druga, a Polonia siódma. Turniej o Puchar Starosty Działdowskiego [zdjęcia]

2017-03-14 11:25:04(ost. akt: 2017-03-14 12:21:41)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

W miniony weekend w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie rozegrany został Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców rocznika 2006 i 2007 o Puchar Starosty Działdowskiego Mariana Janickiego.
Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Zawodowych oraz LUKS „Iłowianka” przy ZSZ w Iłowie-Osadzie.
Turniej otworzyli wicestarosta działdowski Marian Brandt oraz dyrektor ZSZ w Iłowie-Osadzie Jacek Markiewicz.

W zawodach udział wzięło osiem zespołów z województw:
kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.
Zespoły zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne.
W grupie A bezkonkurencyjny okazał się zespół Stomilu Olsztyn.
Natomiast w drugiej grupie najlepsi okazali się zawodnicy Młodych Orłów Nadnarwianki Pułtusk, którzy lepszą różnicą bramek wyprzedzili zespół Wkry Działdowo.

Po rozegranych spotkaniach grupowych odbył się konkurs żonglerki, który wygrał Mikołaj Czyżewski ze Stomilu Olsztyn, który 180 razy podbił piłkę.
W dalszej części Turnieju zespoły zagrały systemem pucharowym.
W półfinałach po bardzo emocjonujących meczach do finału awansowały zespoły Wkry Działdowo oraz Królewscy Płock.

Trzecie miejsce w zawodach przypadło reprezentantom Młodych Orłów Nadnarwianki Pułtusk, którzy w małym finale pokonali zespół Stomilu Olsztyn 4:1.
W finale zespół Królewskich Płock pokonał Działdowską Wkrę 3:1 i tym samym został zwycięzcą Turnieju o Puchar Starosty Powiatu Działdowskiego. Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Igor Rosa (Królewscy Płock). Najlepszym bramkarzem Turnieju wybrano Bartosza Nowakowskiego z Wkry Działdowo. Królem strzelców został Mateusz Kazimierczak (Młode Orły Nadnarwianka Pułtusk).

Nagrody drużynowe i indywidualne wręczali zawodnikom wójt gminy Iłowo-Osada Sebastian Cichocki oraz Jerzy Szmit, kierownik hali sportowej. Organizatorzy wszystkim sponsorom serdecznie dziękują za pomoc.

Królewscy Płock – Stomil Olsztyn 2:1
Wkra Działdowo – Młode Orły Pułtusk 1:1 (k 3:1)

Mecz o 7. miejsce: GKS Wikielec – Polonia Iłowo 3:4
Mecz o 5. miejsce: MKS Mławianka – Stal Grudziądz 2:1
Mecz o 3. miejsce: Stomil Olsztyn – Młode Orły Pułtusk 1:4
Mecz o 1. miejsce: Królewscy Płock – Wkra Działdowo 3:1

W zespole Wkry Działdowo grali:
Bartosz Nowakowski, Bartosz Roszkowski, Gracjan Turkowski, Jakub Dąbkowski, Dominiki Sieński, Adrian Kamiński, Jakub Suwiński, Paweł Rutyna, Mikołaj Gutowski, Mateusz Wieczorek, Kacper Szostek, Szymon Zydorowicz. Trener: Grzegorz Kaszubski

W zespole Polonii Iłowo grali:

Rzepczyński Kacper, Kowalski Adam, Dominik Kazimierski, Kamil Długokięcki, Sikorski Jakub, Mateusz Midzelewski, Zbyszek Smoliński Maciej Stryjek, Wiktor Letkiman, Hubert Zomkowski, Hubert Kowalewski, Trener: Maciej Grabiński

Sponsorami turnieju byli:
Starostwo Powiatowe Działdowo, Zespół Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie, Maciej Radzanowski TEMPO Działdowo, Dariusz Kacperowski Usługi Ogólnobudowlane Iłowo, Dariusz Borucki Skalmiar Usługi Geodezyjno-kartograficzne Działdowo Paweł Nowakowski (Piekarnia Tradycja Spółka Z.o.o Iłowo-Osada