środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Warsztaty przyrodniczo-leśne w Zespole Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie

2017-04-01 08:36:48 (ost. akt: 2017-04-01 08:41:22)

Autor zdjęcia: Hanna Konicz

Zespół Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie gościł uczniów trzeciej klasy Szkoły Podstawowej w Iłowie-Osadzie i ich opiekunów Katarzynę Misiurek Emilię Kumosińską. Dzieci uczestniczyły w warsztatach przyrodniczo-leśnych ”Mieszkańcy lasu” zorganizowanych przez uczniów technikum leśnego.

Celem spotkania było upowszechnianie wiedzy o środowisku leśnym, kształtowanie i wzmacnianie postaw proekologicznych już od najmłodszych pokoleń.

Uczniowie technikum zaprosili gości do nowo powstałej sali warsztatowej utworzonej przez uczniów Technikum Leśnego dla potrzeb edukacyjnych dzieci i młodzieży. Zaprezentowano film dotyczący budowy i funkcji lasu oraz bajkę „Bajka o zarozumiałym skowronku”.

Prowadzący dla uczestników warsztatów przygotowali wiele niespodzianek i atrakcji. Dzieci uczestniczyły w quizie przyrodniczym sprawdzającym znajomość odgłosów zwierząt leśnych, rozwiązywali zagadki, łamigłówki z zakresu fauny leśnej, poznawali różnice między jeleniem a sarną.

Następnie uczniowie technikum leśnego zaprosili gości do Izby Przyrodniczo-Leśnej. Mali przyrodnicy z zachwytem słuchali prelekcji prowadzonych przez uczniów technikum leśnego: Magdaleny Matyjasik, Martyny Godlewskiej, Alicji Graczyk i Damiana Billera, którzy opowiadali o ekspozycjach i eksponatach znajdujących się w tej sali.

Wystawy w tej pracowni obejmują: przekroje i ciekawostki budowy drewna, zbiory i żerowiska owadów, ulistnione pędy owoce i nasiona drzew i krzewów występujących w naszych lasach, grzyby powodujące rozkład drewna, narzędzia stosowane w leśnictwie i wiele innych.

W aneksie łowieckim podziwiać można kolekcję trofeów łowieckich: oręża dzików, poroża jeleni i łosia, a także kilkadziesiąt parostków sarny. W aneksie prezentowane są także okazy ptaków (m.in.: czapli, kluka, kormorana, bażanta) i ssaków (kuny leśnej, wiewiórki, jenota).

W dalszej części spotkania uczniowie wysłuchali koncertu Szkolnego Zespołu Sygnalistów Myśliwskich oraz otrzymali drobne pamiątki z uczestnictwa w warsztatach przyrodniczo-leśnych.

Na zakończenie zaproszeni goście wpisali się do Księgi Pamiątkowej w której umieszczono wpis o następującej treści: „Serdecznie dziękujemy za wspaniała wycieczkę tropami leśnych zwierząt. Dzięki Wam poczuliśmy się jak w prawdziwym lesie”.

Hanna Konicz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages