Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

1000 drzew na minutę

2017-04-27 21:38:59 (ost. akt: 2017-04-28 21:10:41)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie wraz z opiekunami uczestniczyli w akcji sadzenia lasu w lesie położonym w Leśnictwie Krajewo.

Do akcji włączyli się również przedstawiciele samorządów na czele ze starostą powiatu działdowskiego Marianem Janickim, starostą powiatu żuromińskiego Jerzym Rzymowskim, burmistrzem Mławy Sławomirem Kowalewskim oraz wiceburmistrzem Mławy Janiną Budzichowską.

Oficjalnego powitania dokonał nadleśniczy Nadleśnictwa Dwukoły Jaromir Skrzypecki, a do sadzenia zagrzewał Szkolny Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Cietrzew" z Technikum Leśnego w Iłowie- Osadzie.

Akcja zorganizowana została w związku z międzynarodową inicjatywą pod hasłem „1000 drzew na minutę".
Uczniowie sadzili sadzonki dębu szypułkowego i sosny.
Dla osób zainteresowanych zostały przygotowane stoiska informacyjno-edukacyjne dotyczące m.in. produkcji materiału sadzeniowego. Wśród najmłodszych ogromnym zainteresowaniem cieszyły się konkursy o tematyce leśno-przyrodniczej.

Uczestnikom zostały wręczone certyfikaty potwierdzające posadzenie drzewek oraz przyjęcie do grona Przyjaciół Lasu.
Akcja prowadzona przez Nadleśnictwo Dwukoły przyczyniła się do zwiększenia lesistości kraju i podniesienia świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. — Jako technik leśnik, postaram się propagować takie przedsięwzięcia w przyszłej pracy i w lokalnym środowisku — powiedział Marcin Klach, uczeń klasy IV technikum leśnego.

Hanna Konicz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages