środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Pożegnanie maturzystów w Zespole Szkół Zawodowych im. ks. Edmunda Domańskiego w Iłowie [zdjęcia]

2017-05-04 11:04:54 (ost. akt: 2017-05-04 11:02:28)

Autor zdjęcia: archiuwm szkoły

W piątek 28 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. ks. Edmunda Domańskiego w Iłowie pożegnano tegorocznych abiturientów. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz absolwenci klas IV- tych Technikum Leśnego, Elektrycznego i Informatycznego.

Ostatni szkolny dzień, ostatnie spotkanie z przyjaciółmi, ostatnia uroczystość wspólnie przeżywana w murach tej szkoły. Szkoły, którą każdy z Was współtworzył i sprawiał, że jest ona właśnie taka, a nie inna. Każdy z Was zostawia tu kawałek siebie, swoje przyjaźnie i sympatie, marzenia i tęsknoty, radość sukcesów i gorycz porażek - tymi słowami skierowanymi do maturzystów przedstawiciele klas trzecich technikum rozpoczęli pożegnalną uroczystość.

Po wprowadzenie sztandaru szkoły, odśpiewaniu hymnu Rzeczypospolitej Polskiej, głos zabrał dyrektor szkoły pan Jacek Markiewicz. — Za chwilę staniecie się absolwentami tej szkoły, będziecie niezależni, sami zaczniecie kierować własnym życiem i dokonywać w nim wyborów - ważne, aby były one świadome i przemyślane. Egzamin maturalny stawia przed Wami wiele wyzwań i doświadczeń. Wierzymy, że poradzicie sobie bardzo dobrze. Jesteśmy przekonani, że Wasza praca, codzienny trud, okres przygotowań do egzaminu maturalnego zaowocuje sukcesami — to tylko część słów skierowana do abiturientów przez pana dyrektora.

Nadszedł najważniejszy moment, na który wszyscy czekali - rozdanie świadectw oraz wyróżnienie tym uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i wyróżnili się wzorową postawą. Wręczono nagrody zdobyte w konkursach. Najwybitniejsi sportowcy otrzymali statuetki.

W dalszej części uroczystości wiceprezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Działdowie pan Wiesław Ruciński wręczyli honorowym dawcom krwi pamiątkowe dyplomy i podziękowania za propagowanie idei honorowego krwiodawstwa.
Podziękowano i nagrodzono sygnalistów: Szymona Peć , Marcina Klach i Łukasza Miłoszewskiego, którzy zawsze i chętnie reprezentowali szkołę na arenie ogólnopolskiej, powiatowej i gminnej.

Abiturienci odbywający staż w Grecji odebrali certyfikaty w związku z realizacją projektu pt. „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”.

Maturzyści otrzymali również certyfikaty CISCO IT Essentials, które potwierdzają wysoki poziom wiedzy oraz znajomość nowoczesnych rozwiązań technologicznych firmy Cisco Systems.

Ciepłe słowa za lata owocnej współpracy skierowano do rodziców, podziękowano za zaangażowanie w życie szkoły, życzliwość i współpracę, jednocześnie życząc wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Następnie głos zabrali przedstawiciele maturzystów życząc dyrekcji i całemu gronu pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom szkoły kolejnych owocnych lat pracy, sukcesów w życiu zawodowym.

Szczególne podziękowania zostały skierowane do wychowawców pani Marioli Jarzynki i pani Barbary Budziłowskiej. Uczniowie dziękowali za wyrozumiałość, cierpliwość, wsparcie oraz przyjaźń.

Po części oficjalnej przyszedł czas na wspomnienia, gdzie dzięki pamiątkowym zdjęciom przedstawionym społeczności szkolnej maturzyści przenieśli nas w ostatnie cztery lata spędzone w murach (i nie tylko) swojej szkoły. Po wręczeniu kwiatów dyrekcji, gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły przez abiturientów oraz upominków maturzystom przez przedstawicieli klas trzecich uroczystość zakończono.

Hanna Konicz
dzialdowo@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages