Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Cyberprzemoc to też przemoc – konferencja z udziałem policjantów [zdjęcia]

2017-06-09 09:38:07 (ost. akt: 2017-06-09 08:18:19)

Autor zdjęcia: nadesłała Joanna Bartkowska

Czym jest przemoc w przestrzeni wirtualnej, jakie są jej znamiona, rodzaje? Jakie skutki wywołuje u pokrzywdzonych i jakie konsekwencje prawne powoduje po stronie sprawcy cyberprzemocy – o tym m.in. mogli dowiedzieć się uczestnicy konferencji pt. „Cyberprzemoc to też przemoc”, która odbyła się w Iłowie-Osadzie.

Konferencja dotycząca przejawów niewłaściwych zachowań w sieci, ich skutków i konsekwencji miała miejsce we wtorek w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Iłowie-Osadzie. Organizatorem przedsięwzięcia i główną prowadzącą była pełnomocnik wójta Gminy Iłowo-Osada i Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Joanna Bartkowska.

Do współpracy zaproszono uczniów miejscowych szkół, w tym z Zespołu Szkół Zawodowych, Zespołu Szkół nr 1 w Iłowie-Osadzie, Zespołu Szkół nr 2 w Narzymiu, miejscowego Urzędu Gminy i pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz pracowników Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Iłowie-Osadzie. Wśród uczestników i zaproszonych do udziału w konferencji byli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

Po zaprezentowaniu wyników ankiety dotyczącej cyberprzemocy, przeprowadzonej wśród uczniów i rodziców dzieci uczęszczających do szkół na terenie gminy Iłowo-Osada oraz zaprezentowaniu części artystycznej, tj. spektaklu pt. „Cyberprzemoc to też przemoc” głos zabrała psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Działdowa. Omówiła ona aspekty psychologiczne zjawiska cyberprzemocy skupiając uwagę na osobach, które padają ofiarą tego rodzaju przestępstw.

Następnie funkcjonariusze wydziału prewencji i wydziału kryminalnego przedstawili i omówili aspekty prawne cyberprzemocy. Po zaprezentowaniu treści zawierających rodzaje i charakter przestępstw oraz wykroczeń z tego zakresu, jak również przewidzianych za nie kar i środków karnych, omówione zostały praktyczne przykłady łamania prawa w przestrzeni wirtualnej, z którymi policjanci kryminalni stykają się na co dzień.

Przestrzeń wirtualna osiąga coraz to więcej użytkowników, dlatego warto poruszać tego rodzaju kwestie i zapobiegać przestępstwom popełnianym tą drogą. Wszyscy powinniśmy pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa i przestrzeganiu właściwych zasad podczas korzystania z Internetu, portali społecznościowych, aplikacji umożliwiających wchodzenie na strony banków czy korzystaniem z poczty elektronicznej, abyśmy nie stali się ofiarami sprawców cyberprzemocy.


st. sierż. Justyna Nowicka

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages