Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Szkolny klub wolontariatu w Zespole Szkół nr 1 w Iłowie

2017-06-22 11:28:07 (ost. akt: 2017-06-22 11:31:06)

W okresie od 29 listopada do 29 maja 2017 roku Publiczne Gimnazjum Zespołu Szkół nr 1 w Iłowie-Osadzie brało udział w konkursie Szkolny Klub Wolontariatu, czego efektem jest przyznany naszej szkole certyfikat za działalność wolontariacką.

Celem konkursu było rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtowanie postaw altruistycznych oraz dostarczenie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.
italic text
Zgodnie z założeniami konkursu nauczycielki Małgorzata Kalkowska i Małgorzata Balicka ukończyły kurs Opiekuna Szkolnego Klubu Wolontariatu. W ramach regulaminu konkursowego przeprowadzono w szkole szereg działań. Jednym z nich było zorganizowanie pogadanki klasowej na temat „Co to jest wolontariat?”. Uczniowie, pod kierunkiem nauczycielki plastyki, Doroty Szymańskiej, wykonali plakaty promujących ideę wolontariatu na terenie szkoły. Przeprowadzono także konkurs plastyczny na temat „Pomocna dłoń".

Nauczycielka historii, Ilona Kosakowska przeprowadziła wraz z uczniami klasy IIIa zbiórkę rzeczy dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Tatarach.

Uczniowie, pod kierunkiem nauczycielki religii, Małgorzaty Dębskiej, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej zbierania żywności dla osób potrzebujących oraz w akcji „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, polegającej na zbieraniu zabawek, przyborów szkolnych, ubrań oraz słodyczy dla potrzebujących uczniów z naszej szkoły. W szkole przeprowadzenie również ankietę na temat „Czy warto pomagać?"

Ponadto w ramach działalność SKW przeprowadzono akcję zbierania plastikowych nakrętek w celu pozyskania środków na sprzęt rehabilitacyjny dla Ośrodka Rehabilitacyjno–Edukacyjno–Wychowawczego w Działdowie.

Uczniowie gimnazjum, pod opieką Małgorzaty Dębskiej, opiekują się również grobami i miejscami pamięci w naszej miejscowości.
Praca uczniów na rzecz wolontariatu rozwija w młodych ludziach wrażliwość na krzywdę innych. Dzięki działaniom Szkolnego Klubu Wolontariatu uczniowie dostrzegają problemy i potrzeby w środowisku lokalnym oraz zdają sobie sprawę, że bezinteresowna pomoc jest potrzebna .Działalność w ramach wolontariatu daje uczniom satysfakcję oraz sprawia, że są oni dumni z przeprowadzonych przez siebie akcji.

Małgorzata Balicka
Małgorzata Kalkowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages