Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Pożegnanie absolwentów w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Narzymiu [zdjęcia]

2017-06-27 09:23:05 (ost. akt: 2017-06-27 09:22:37)

Autor zdjęcia: archiuwm szkoły

W Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Narzymiu odbyło się zakończenie roku szkolnego uczniów klas trzecich gimnazjum. Na uroczystość przybyli: wójt Gminy Iłowo-Osada Sebastian Cichocki, przewodnicząca Rady Rodziców Hanna Letkiman, sołtys Narzymia Halina Stępkowska, nauczyciele, rodzice absolwentów oraz uczniowie klas drugich gimnazjum.

Na początku uroczystości głos zabrała dyrektor Beata Biernacka. Pierwsze słowa skierowała do absolwentów:
Za Wami trzy lata spędzone w gimnazjum. Dla wielu z Was był to czas, w którym nawiązaliście prawdziwe przyjaźnie, przeżyliście swoje pierwsze fascynacje i miłości. Większość z Was poczuła smak sukcesu, a czasami rozczarowania i dotkliwej porażki. Mnie jednak cieszy to, że w tej szkole realizowaliście przedsięwzięcia, dzięki którym nie tylko kształtowaliście swój charakter i osobowość, ale także „nadaliście kształt” naszej szkole.

Dyrektor zadedykowała uczniom słowa Walta Diseya: „Jeżeli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”. „ Kiedy ktoś marzy samotnie, to jest to tylko marzenie; kiedy marzymy wszyscy razem, to staje się to rzeczywistością”. Dyrektor pogratulowała absolwentom sukcesów i podziękowała za współpracę z nauczycielami, za zaangażowanie i kreatywność w realizacji wielu przedsięwzięć.
— Wasze sukcesy i działania podejmowane pod kierunkiem nauczycieli promowały naszą szkołę i tworzyły pozytywny jej wizerunek.

Beata Biernacka zwróciła się również do rodziców. Podziękowała za życzliwą współpracę, za poświęcony czas i wspieranie nauczycieli w wielu działaniach. Słowa uznania skierowała również do nauczycieli. Dziękowała za zaangażowanie w pracę i wspieranie uczniów w rozwoju ich indywidualnych talentów. Słowa podziękowania skierowała także do wójta Gminy Iłowo-Osada Sebastiana Cichockiego, który wspiera wszystkie przedsięwzięcia szkoły, tworzy warunki do rozwoju talentów uczniów. W przemówieniu wójt Sebastian Cichocki w słowach skierowanych do uczniów wyraził przekonanie, iż warto mieć marzenia oraz cele i konsekwentnie je realizować. Zarówno wójt, jak i przewodnicząca Rady Rodziców Hanna Letkiman w swoich przemówieniach podziękowali nauczycielom i rodzicom absolwentów za pracę, poświęcony czas, cierpliwość i wspieranie uczniów w ich rozwoju.

Życzyli wszystkim udanych, pogodnych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

W kolejnej części uroczystości uczniowie klas drugich gimnazjum wraz z wychowawcami w krótkiej części artystycznej pożegnali absolwentów. Skecze i żarty pod adresem starszych kolegów przeplatały występy chóru szkolnego pod kierunkiem Marii Zakrzewskiej. Następnie absolwenci skierowali słowa podziękowania do rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły oraz młodszych kolegów. Były wesołe wspomnienia, refleksje oraz czas zadumy. Absolwenci otrzymali również świadectwa ukończenia gimnazjum oraz nagrody. Najlepszą uczennicą w klasie III gimnazjum jest Izabela Rynkowska ze średnią ocen 4,8 Najwyższy wynik z egzaminów gimnazjalnych osiągnął uczeń Maciej Pieckowski śr. 84% z wszystkich części egzaminu.

Na koniec dyrektor Beata Biernacka pożegnała absolwentów:
Za Wami trzyletni pobyt w naszym gimnazjum, a przed Wami kolejny etap edukacji, ciekawa, ale trudna droga ku indywidualnemu rozwojowi i ku dorosłości. Jestem przekonana, że doświadczenia zdobyte w naszej szkole pomogą Wam realizować własne marzenia i osiągać wyznaczone cele w szkołach ponadgimnazjalnych.

W imieniu wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły dyrektor życzyła absolwentom powodzenia i spełnienia marzeń!

23 czerwca rok szkolny 2016/2017 zakończyły pozostałe klasy Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Pawła II. W ciepłych słowach i piosenkach pożegnaliśmy również pracownika szkoły - Panią Gabrielę Sobieraj, która przeszła na emeryturę.

ZS Narzym


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages