Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Droga za ponad milion oddana do użytku. Narzym i ul. Kolonia już połączone

2017-07-30 16:00:00 (ost. akt: 2017-07-29 10:38:53)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Oficjalnie do użytku została oddano droga łącząca ul. Kolonia z miejscowością Narzym. Droga żwirowa otrzymała nową nawierzchnię asfaltową.— Dzięki pozyskaniu dofinansowania w wysokości 680 tys. zł udało się zrealizować bardzo ważną inwestycję drogową, szczególnie dla mieszkańców Narzymia. Droga ta po przebudowie trasy kolejowej Warszawa - Gdańsk i wybudowaniu dwóch wiaduktów kolejowych skraca czas dojazdu do głównego ośrodka administracyjnego i gospodarczego powiatu - miasta Działdowa oraz zapewnia mieszkańcom ul. Kolonia dostęp do obiektów użyteczności publicznej zlokalizowanych w Narzymiu — mówi wójt gminy Iłowo Sebastian Cichocki. — Bardzo dziękuję za zaangażowanie i wspieranie działań naszych działań Urzędowi Marszałkowskiemu i za merytoryczne wsparcie i dotychczasową, bardzo dobrą współpracę w realizacji zadań inwestycyjnych.

Droga za ponad milion zł
Droga powstała przy współudziale środków unijnych (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020) i środków własnych gminy Iłowo. Wartość dofinansowania to ponad 680 tys. zł (całkowity koszt to 1111847,76 zł). Pozwoliło to wykonać przebudowę odcinka długości 1133 m łączącego ulicę Kolonia z miejscowością Narzym. Dotychczasowa droga żwirowa otrzymała nową nawierzchnię asfaltową, odwodnienie, zjazdy na działki prywatne oraz oznakowanie pionowe i poziome.
W oficjalnym odbiorze drogi gminnej udział wzięli Teresa Nowakowska (radna Sejmiku Wojewódzkiego), Jarosław Sarnowski (dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Rolnictwa w Urzędzie Marszałkowskim), Teresa Świątkowska (przewodnicząca Rady Gminy Iłowo-Osada), ks. kanonik Tadeusz Kaczyński, przedstawiciele wykonawcy.

Karol Wrombel
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja #2302640 | 83.31.*.* 6 sie 2017 23:22

  Drogi adminie potrafisz kasować komentarze, a nie skasowałeś tego tak obraźliwego. Jak możesz. Pamiętaj Ty adminie i Ty piszący ten głupi komentarz: "Nie ma ładnych dziewczyn" nie masz racji - są. Zawsze i wszystkie. Te dziewczyny, o których jest napisane tak nieprzychylnie to nasze żony, koleżanki, znajome. To nie dziewczyny to kobiety, które dbają o nas mężczyzn. Bo ty to chyba gnojkiem jesteś jak tak o nich piszesz. Powinneś być im wdzięczny właśnie za to że są.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. aaa #2298236 | 31 lip 2017 08:11

  Ale gmina ani jednej ladnej dziewczyny w calym urzedzie

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Strasznie tam mokro #2298034 | 178.235.*.* 30 lip 2017 16:16

  a u nas ładna pogoda ;)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages