Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Odznaczenia państwowe, resortowe oraz nagrody i życzenia dla nauczycieli w Narzymiu [zdjęcia]

2017-10-17 14:09:00 (ost. akt: 2017-10-16 20:04:32)

Autor zdjęcia: Nadesłała Wioletta Cichocka

13 października w Zespole Szkół nr 2 w Narzymiu upłynął jako niezwykle uroczysty dzień. Świętowano Dzień Komisji Edukacji Narodowej.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: wójt Gminy Iłowo-Osada Sebastian Cichocki, przewodnicząca rady rodziców Agnieszka Mulkityn-Meredyk, sołtys Narzymia Halina Stępkowska oraz rodzice. Dyrektor Beata Biernacka przypomniała, że: „Powołanie 14 października 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej było nowatorskim przedsięwzięciem, pierwszą w Polsce i całej Europie instytucją oświatową o charakterze współczesnego Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ówcześni politycy i posłowie zrozumieli, jak ważne dla rozwoju kraju i losów Rzeczpospolitej jest wykształcenie młodzieży. Nauczyciel przekazując wiedzę i kształtując postawy uczniów formułuje kolejne pokolenia, które w przyszłości przejmą odpowiedzialność za małą i dużą Ojczyznę”.

Wiele ciepłych i miłych słów z ust wójta, dyrektor oraz przewodniczącej rady rodziców popłynęło w kierunku nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, jak również uczniów. Były podziękowania za trud wkładany w edukację i wychowanie dzieci i młodzieży oraz życzenia sukcesów, twórczych inicjatyw, entuzjazmu z przekazywania wiedzy, cierpliwości, a także marzeń, które dają się urzeczywistnić.

Dzień Edukacji Narodowej był również okazją do wręczenia nagród wyróżniającym się nauczycielom. Nagrodę wójta Gminy Iłowo- Osada otrzymała dyrektor Beata Biernacka oraz Irena Zduniak. Nagrodę dyrektora szkoły otrzymali nauczyciele: J. Chojnacka, J. Matyjasik, I. Osiecka, E. Radzanowska, I. Samul, L. Sikorska, A. Steyka, B. Wądzyńska, S. Wiśniewska oraz pracownicy administracji i obsługi: M. Cybulska, K. Gęsicka, I. Gralińska, J. Janusz, M. Jordan, G. Kacperowska, B. Mroczek, D. Rynkowska, K. Stryjek, S. Święconek, Z. Szczepański i G. Wichert. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymały Panie: B. Czajka i I. Zduniak.

Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymały panie: B. Chrzczon, A. Szambora i B. Wądzyńska. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulowano i życzono dalszych sukcesów zawodowych i osobistych, optymizmu i pogody ducha oraz nieustającej satysfakcji z wykonywanej pracy.

13 października to również bardzo uroczysty dzień dla 21 uczniów klasy pierwszej. Przed szkolnym sztandarem złożyli ślubowanie i zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów szkoły podstawowej. Dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Z utworem pt. „Karuzela” wystąpił zespół rytmiczno- muzyczny „Iskierki”.

Nie zabrakło też prezentów. Dzieci z rąk dyrektor i wójta otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz niespodzianki. Tego dnia obchodzono również Dzień Patrona Szkoły – Jana Pawła II. Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w Mszy Św., podczas której młodzież gimnazjalna przedstawiła montaż słowno-muzyczny poświęcony życiu i nauce Św. Jana Pawła II. Uroczystości w szkole zakończyła część artystyczna – Gala Oskarowa, którą poprowadzili uczniowie.

Nominowali i wręczali Oskary w różnych kategoriach, np. najlepszy reżyser lekcji, nauczyciel o najmilej brzmiącym głosie, scenografia, najlepiej ubrany nauczyciel, aktor – nauczyciel komediowy oraz dramatyczny itp. Śpiewał również chór szkolny. Wszyscy doskonale się bawili.

Nadesłała Wioletta CichockaCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Hehe #2353798 | 176.103.*.* 18 paź 2017 19:46

    Medal za długoletnią służbę:) Chyba w ormo

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages