środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Święto parafii i nowy parking [zdjęcia]

2017-10-17 16:30:00 (ost. akt: 2017-10-16 20:25:50)

Autor zdjęcia: Maciej Wagner

Uroczystości związane z obchodami 90-lecia parafii pw. Matki Bożej Królowej Różańca Świętego połączone zostały z oddaniem do użytku parkingu przy kościele i skrzyżowaniu ulic Wyzwolenia (droga wojewódzka) i Kościelnej (droga gminna).

Na początku Krzysztof Ordyszewski przybliżył zgromadzonym historię iłowskiej parafii, później odbyła się msza święta koncelebrowana przez ks. biskupa Andrzeja Suskiego, ks. dziekana Adama Filarskiego, ks. proboszcza Jana Pezarę z asystującymi we mszy świętej kapłanami z dekanatu.
Po mszy świętej nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie parkingu. Moment ten był okazją, aby podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tej inwestycji.

— Dziękuję wszystkim Państwu za przybycie na dzisiejszą uroczystość. Jak Państwo widzicie, nawet w małej ojczyźnie mogą dziać się rzeczy wielkie, jeżeli ludzie łączą się we wspólnym wysiłku na rzecz wspólnego dobra — powiedział wójt Gminy Iłowo-Osada Sebastian Cichocki, który następnie skierował słowa podziękowania w stronę ks. biskupa Andrzeja Suskiego za przekazanie gminie działki pod budowę parkingu. Podziękował radnym Gminy Iłowo-Osada za podjęcie stosownych uchwał w tym zakresie i zabezpieczenie niezbędnych środków finansowych w budżecie na opracowanie dokumentacji technicznej i realizację inwestycji.

— Dziękuję marszałkowi województwa Gustawowi Markowi Brzezinowi za umorzenie opłaty z tytułu odrolnienia działki, która wyniosła ok. 100 tys. zł — dodał wójt. — A także staroście działdowskiemu Marianowi Janickiemu, wicestaroście Marianowi Brandtowi iwszystkim radnym powiatowym za udzielenie Gminie Iłowo-Osada pomocy finansowej w wysokości 60 tys. zł na budowę parkingu. Wójt dziękował też wykonawcy zadania za dobrą jakość wykonanych prac, solidność i terminowość realizacji przedsięwzięcia oraz pracownikom Urzędu Gminy Iłowo-Osada za sprawną obsługę inwestycji i nadzór merytoryczny nad zadaniem.

Przemówienia okolicznościowe wygłosili starosta działdowski Marian Janicki i radna sejmiku Teresa Nowakowska, natomiast ks. biskup Andrzej Suski poświęcił parking i podkreślił pozytywne efekty płynące ze wzajemnej zgody i chęci współpracy. Uroczystego przecięcia wstęgi i otwarcia parkingu dokonali wójt Sebastian Cichocki, starosta Marian Janicki, radna sejmiku Teresa Nowakowska oraz ks. biskup Andrzej Suski i ks. proboszcz Jan Pezara.

— Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł ok. 300 tys. zł — relacjonuje Lidia Nyga-Skwara, sekretarz gminy, kierownik Referatu Inwestycji, Rozwoju i Promocji. — A w wyniku jego realizacji powstało w sumie 91 miejsc parkingowych, w tym 3 miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności oraz przyczynia się do poprawy warunków komunikacyjnych i bezpieczeństwa wszystkich użytkowników pobliskich dróg.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nic nie widziałem :) #2357350 | 164.127.*.* 23 paź 2017 20:03

  gratulacje:) grunt księdza przejęła gmina; za nasze podatki wykonała parking :) teraz utrzymanie - odśnieżanie i takie tam należy do gminy:) ksiądz zrobił świetny interes:) no ale na facebooku jest co wkleic kolejna wstęga przecięta:) panie Wójcie jutro koszę trawnik przed domem :) rewitalizacja ogródka zapraszam będzie wstęga do przecięcia :) tak jak nad tymi stawkami :) jeszcze ten popmost pływający za PRIMem super :) ciekawe za czyje pieniądze straż wypompowuje wodę ze stawku skąd kasa :) rządy super jestem pełen uznania; Razem ruszymy z kopyta :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Paweł #2355699 | 37.47.*.* 21 paź 2017 14:54

  Wielki sukces! Doszedł Pan Wójt do perfekcji w rewitalizacji sadzawek i budowaniu przykościelnych parkingów!! Druga kadencja gwarantowana :D

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. postojowy #2354637 | 217.99.*.* 19 paź 2017 18:58

  Myślałem, że zostanie pokazany w całej okazałości nowy parking, a tu tylko trzy stanowiska dla niepełnosprawnych i już. To teraz gmina niech zafunduje "rowera dla każdego klera" i bedzie git jak cholera. To gdzie ten parking?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. iłowianin #2353549 | 46.171.*.* 18 paź 2017 13:58

  Gratuluje Panie Wójcie świetna inwestycja

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Qwerty #2353001 | 95.160.*.* 17 paź 2017 21:05

  Nic dodać nic ująć bogata gmina...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages