środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Dbam o bezpieczeństwo od najmłodszych lat

2017-11-10 09:39:34 (ost. akt: 2017-11-10 09:09:28)

Autor zdjęcia: policja

Bezpieczna droga do szkoły, zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, właściwe zachowanie w przedszkolu i w konfrontacji z bezpańskim psem, to tematy, z którymi zapoznały się dzieci z Przedszkola w Narzymiu. podczas spotkania z policjantkami.

Przedszkolaki z Narzymia uczestniczyły w spotkaniu z policjantkami. Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się, jak zachowywać się w przedszkolu, jak postępować z rówieśnikami i czego nie wolno robić. Policjantka zajmująca się problematyką osób nieletnich omówiła dzieciom zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, jak zachować się podczas spotkania z osobami nieznajomymi czy na wypadek spotkania z bezpańskim psem.

Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe do służb ratunkowych oraz jak postępować w sytuacji zagrożenia.

Każde z dzieci miało okazję przymierzyć policyjną czapeczkę oraz kamizelkę odblaskową, a także zapoznać się z tarczą do zatrzymywania pojazdów i zrobić sobie odciski palców.

Edukacja i profilaktyka w zakresie bezpieczeństwa i przepisów brd prowadzona jest przez policję zarówno wśród dzieci i młodzieży. Młodsze dzieci poznają zasady dotyczące właściwych zachowań na drodze i w środowisku szkolnym, starsze uświadamiane są na temat odpowiedzialności za swoje zachowanie i konsekwencji prawnych w przypadku demoralizacji i popełniania czynów karalnych.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Brawo #2371191 | 94.254.*.* 10 lis 2017 13:11

    Policja

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages