Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Listopadowa zaduma [zdjęcia]

2017-11-11 08:45:43 (ost. akt: 2017-11-11 08:53:01)

Autor zdjęcia: Jadwiga Smółka

W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Iłowie - Osadzie grupa poetycka „Nasza Poezja – pisz lub czytaj” we współpracy z dyrektorem GOKIS Piotrem Olszewskim zorganizowali wieczór poetycko-muzyczny pod hasłem „Listopadowa zaduma”.

Do udziału w imprezie zaproszono członków Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa, Autorów Polskich o/Ciechanów oraz Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej.
Tematyka prezentowanej twórczości nawiązywała do tytułu imprezy. Dużo w niej było wspominania tych, którzy odeszli na zawsze, akcentów jesiennych, refleksji i zadumy nad kruchością życia, ale także wątków odnoszących się do Święta Niepodległości.
Muzycznie spotkanie oprawił Grzegorz Kucharzewski oraz Olga Sobolewska.

Organizatorzy, członkowie grupy „Nasza Poezja – pisz lub czytaj” gościom oraz widowni przedstawili szerzej swoją twórczość oraz sylwetki każdego z autorów tych tekstów. Goście – poeci reprezentujący środowiska twórców słowa z Działdowa, Ciechanowa i Mławy również zostali poproszeni o odczytanie jednego ze swoich wierszy, a czytaniu poszczególnych utworów towarzyszyła przygotowana uprzednio prezentacja ze zdjęciami poetów. Gospodarze przygotowali też słodki poczęstunek, pisemne podziękowania dla każdego z uczestników oraz kwiaty, a na koniec zaprosili wszystkich do pamiątkowej wspólnej fotografii.

Działdowską Kuźnię Słowa na tym spotkaniu reprezentowali Bogumiła Stachowiak, Hanna Jolanta Wiśniewska, Elżbieta Karlsson, Sylwia Kaczmarczyk, Halina Dorota Wylot, Iwona Cherej, Renata Buczyńska, Paweł Kamiński, Jadwiga Smółka i Anna Kaszubska.

Renata Buczyńska
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages