środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Staw w Dwukołach zmieni oblicze

2018-01-28 22:12:57 (ost. akt: 2018-01-28 19:15:04)

Autor zdjęcia: archiuwm UG

Zagospodarowanie terenu przy siedzibie Nadleśnictwa Dwukoły ma służyć celom edukacyjnym i turystyczno-rekreacyjnym, dla mieszkańców i turystów.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, współfnansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 236.223,35 zł.

W ramach projektu, tereny znajdujące się obok siedziby nadleśnictwa zostaną wyposażone w tablice edukacyjne, informujące o roślinach i zwierzętach związanych z tym miejscem, o obszarze Natura 2000, rezerwacie Góra Dębowa oraz o historii pogranicza mazowiecko-krzyżackiego, na którym znajduje się siedziba Nadleśnictwa Dwukoły. Dla celów edukacyjnych powstaną, m.in.: imaginarium z odgłosami ptaków, platforma obserwacyjna, budki lęgowe, hotel dla owadów oraz ścieżka „bosa stopa”.
Otoczenie zostanie zagospodarowane poprzez wprowadzenie ścieżek spacerowych, ławek, siedzisk, stojaków na rowery, a także atrakcyjnej zieleni.

Przestrzeń publiczna wzbogaci się o udostępniony dla odwiedzających staw. Prace przy nim obejmują: odsłonięcie stawu poprzez usunięcie obcych gatunków drzewiastych z rodzaju Thuja, oczyszczenie dna, remont zastawki, wyprofilowanie i wzmocnienie skarp płytami azurowymi, rozbudowę pomostu wraz z częściowym zadaszeniem. Elementem stawu stanie się pomost pływający dla kaczek. Wymieniony zostanie płot, który w nowej odsłonie podkreśli walory estetyczne i migrację płazów.

Realizacja tych zamierzeń spowoduje, że Dwukoły staną się celem spacerów i wycieczek rowerowych, a nauczyciele wraz z wychowankami odbędą tutaj niejedną lekcję przyrody. Gmina Iłowo-Osada zawarła stosowne porozumienie z nadleśnictwem Dwukoły w tej sprawie.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages