środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Młodzież ZSZ w Iłowie bierze udział w projekcie edukacyjnym "Tradycyjny sad"

2018-02-15 19:26:25 (ost. akt: 2018-02-15 17:01:20)

Autor zdjęcia: Strazak

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. ks. Edmunda Domańskiego w Iłowie-Osadzie („Rajska Młodzież”) teraz przygotowują się do II etapu, składającego się z promocji projektu oraz założenia mini sadu.

Pierwszy etap "Rozmawiamy o sadzie” w projekcie „Tradycyjny Sad” dobiegł końca.
Siedmioosobowa grupa uczniów i opiekun ZSZ im. ks. Edmunda Domańskiego w Iłowie-Osadzie „Rajska Młodzież”, do której należą ks. Łukasz Figurski (opiekun), Piotr Antczak, Joanna Fijał, Michał Lubaszewski, Igor Muziński, Sebastian Olzacki, Dominik Orłowski (szef zespołu), Kacper Rosłon została sklasyfikowana na 5 miejscu z 74 ekip całej Polski.

– Projekt „Tradycyjny Sad” organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Projekt „Tradycyjny Sad” polega na poznaniu przez młodych ludzi sadowniczego dziedzictwa ziem polskich, restytucji starych drzew owocowych, ekologii, szacunku do dbałości o czystość środowiska oraz dbałość o zdrowie, które jest niezwykle ważnym przesłaniem dla młodzieży XXI wieku – mówi opiekun grupy ks. Łukasz Figurski.

Projekt również dla grupy uczniów staje się dobrą okazją radosnego spędzenia czasu oraz na zdobyciu dodatkowej wiedzy i umiejętności.

Teraz grupa „Rajska Młodzież” przygotowuje się do etapu II składającego się z promocji projektu oraz założenia mini sadu.

– Warto wspomnieć, że konkurs wpisuje się w zadania określone w projekcie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej pn. „Szkoła z witaminą” przewidzianym do wprowadzenia w roku szkolnym 2017/2018 w polskich szkołach.
Jeśli wiesz gdzie znajdują się drzewa owocowe (jabłonie, grusze), które mają powyżej 100 lat napisz do nas wiadomość e-mail: >>> rajskamlodziez@o2.pl – kończy opiekun grupy ks. Łukasz Figurski.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: xstrazon

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages