Sobota, 17 sierpnia 2019. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Morsowanie w rekordowej obsadzie

2018-02-18 16:41:25 (ost. akt: 2018-02-18 17:07:15)

Autor zdjęcia: Szymon Wyrostek

Dokładnie 153 osoby wzięły udział w VIII Zlocie Foczek i Morsów, który odbył się w sobotę 17 lutego na Zalewie Ruda. Wśród uczestników była ponad 30 osobowa grupa z naszego powiatu. Najmłodszym morsem był 2-letni Filip Kaczerski z Iłowa.

Organizatorem VIII Zlotu Foczek i Morsów był wójt gminy Iłowo i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. O godz. 14.00 rozpoczął się rekreacyjny Marsz Nordic – walking „Cztery pory roku”. Jego trasa liczyła 3 kilometry i wzięli w niej udział osoby z Iłowa, Działdowa, Ciechanowa i Mławy. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Godzinę później rozpoczęło się wielkie morsowanie. Wzięły w nim udział 153 osoby. Jest to nowy rekord zlotów, w zeszłym roku do wody weszło 109 foczek i morsów.

– Cieszę się, że frekwencja jest tak wysoka. Uczestnicy są zadowoleni, więc uważam imprezę za udaną – podsumował Piotr Olszewski, dyrektor GOKiS w Iłowie.

W zlocie morsów i foczek wzięła udział również ponad 30 - osobowa grupa mieszkańców powiatu działdowskiego. Wśród nich byli m.in.: Przemysław Dąbkowski i Wioletta, Andrzej i Kamil Rębowscy z Działdowa.
– Razem z żoną jesteśmy na morsowaniu już po raz dziesiąty. Nasz syn Kamil jest dopiero pierwszy raz i jest to jego debiut – mówi Andrzej Rębowski.

Wśród działdowskich uczestników zlotu był również 8-letni Kamil Łazarczyk.

– Biorę udział w morsowaniu już drugi raz. To fajna przygoda. Będę dalej wchodził do wody i morsował – powiedział nam popijając ciepłą herbatę, jeden z najmłodszych uczestników złotu morsów i foczek.

Jednak najmłodszym uczestnikiem morsowania został 2-letni Filip Kaczerski z Iłowa- Osady, który otrzymał z rąk wójta gminy, Sebastiana Cichockiego, medal i puchar. Natomiast najstarszym uczestnikiem okazał się Nikodem Zieja z Ciechanowa. Puchar za najliczniejszą grupę otrzymały morsy i foczki z Ciechanowa. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć, a także ogniska i grilla.

Szymon Wyrostek

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages