Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Powiatowe eliminacje Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej

2018-02-23 13:01:27 (ost. akt: 2018-02-23 12:39:13)

Autor zdjęcia: policja

W całym województwie rozegrane zostały powiatowe eliminacje do XXIII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Jej organizatorom przyświeca idea popularyzowania wśród młodzieży szkolnej zagadnień obrony cywilnej, a także przypominanie o obowiązku przestrzegania m.in. przepisów ruchu drogowego.

Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej jest wydarzeniem organizowanym przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Olimpiada w powiecie działdowskim odbyła się w Zespole Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie, gdzie uczestnicy zmierzyli się z testem wiedzy składającym się z 50 pytań, a następnie trzy najlepsze drużyny przeszły do finału, gdzie odpowiadały na pytania z wylosowanego zestawu pytań konkursowych. Tematyka pytań dotyczyła wiedzy z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa w obronie cywilnej m.in.  z ruchu drogowego, z ratownictwa medycznego, z pożarnictwa czy zagrożenia epidemiologicznego. Do Olimpiady przystąpiło 6 drużyn ze szkół w Rybnie, w Lidzbarku, w Malinowie, w Iłowie-Osadzie i dwóch szkół średnich z Działdowa. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Działdowie, drugie miejsce przypadło uczniom Zespołu Szkół w Iłowie-Osadzie. Najlepszą drużyną okazała się drużyna z Lidzbarka, która drugi rok z rzędu będzie reprezentować powiat działdowski w eliminacjach wojewódzkich olimpiady. Fundatorem nagród dla uczestników Olimpiady było Starostwo Powiatowe w Działdowie.

Celem olimpiady jest popularyzowanie problematyki obrony cywilnej wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, przygotowanie młodzieży do racjonalnych zachowań w obliczy zagrożeń cywilnych, kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, popularyzacja znajomości przepisów o ruchu drogowym, kształtowanie świadomości i postaw, a przede wszystkim przygotowanie młodego pokolenia na przeciwstawienie się realnym i potencjalnym zagrożeniem związanym z występowaniem klęsk żywiołowych i innych niebezpieczeństw, wywołanych siłami natury lub działalnością człowieka oraz udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w tych zdarzeniach.

Olimpiada organizowana jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i składa się z 3 etapów:
I szkolny, II międzyszkolny i III wojewódzki, który odbędzie się w tym roku 2 marca. Tam zaprezentują się drużyny, które uzyskały najlepsze wyniki w II etapie.

Więcej na temat Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej można przeczytać na stronie internetowej >>> https://kryzys.olsztyn.eu/kryzys/olimpiada-wiedzy-o-obronie-cywilnej-2018.html

KPP Działdowo

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Leśny Patrol - Ludzie Przeciw Myśliwym #2448294 | 94.254.*.* 25 lut 2018 23:24

  Leśny Patrol - Ludzie Przeciw Myśliwym MYŚLISTWO TO NIE TRADYCJA ! MYŚLISTWO TO BEZMYŚLNE MORDOWANIE ZWIERZĄT DLA ZABAWY ! Czy uważacie że człowiek który patrzy z uśmiechem na dziecko próbujące wtulić się w martwe ciało swojej mamy, którą przed chwilą własnoręcznie zastrzelił jest normalny? Czy ktoś kto zabija dla przyjemności bezbronne zwierzęta powinien być urzędnikiem państwowym, policjantem, nauczycielem ? W naszym kraju polowanie nie służy zdobyciu pożywienia by przeżyć. W naszym kraju morduje się w bezwzględny sposób zwierzęta dla zabawy, dla "sportu", dla chorej sadystycznej przyjemności. Musisz wiedzieć że myśliwi w Polsce dostali od rządzących w przypadku lisów, norek i dzików prawo do zabijania ciężarnych matek oraz tych które przed chwilą urodziły młode. Mamy na to dowody! Zamieszczaliśmy je setki razy na naszych stronach. Zabijane są maleńkie dziczki, bezwzględnie mordowane są przez myśliwych kilkudniowe lisięta. NASZA ORGANIZACJA OD 7 LAT INFORMUJE O TYCH PRAKTYKACH OPINIĘ PUBLICZNĄ ! Nasze strony czyta 2 miliony osób tygodniowo, uważamy że jedyny sposób by skutecznie zniszczyć mafię myśliwskich sadystów to zniszczyć odbiór myślistwa jako czegoś pozytywnego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. + #2448291 | 94.254.*.* 25 lut 2018 23:21

  ++++

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages