Towarzyska wędkarska rywalizacja o tytuł Mistrza Gruntu

2018-05-23 12:20:00(ost. akt: 2018-05-23 12:28:36)
Uczestnicy niedzielnych zawodów

Autor zdjęcia: Nadesłane

Na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego w Koszelewach w gminie Rybno odbyły się Towarzyskie Zawody Wędkarskie o tytuł Mistrza Gruntu.
W zawodach wzięło udział 25 zawodników, którzy zjawili się na zbiórce o godz. 7.00. Rywalizacja rozpoczęła się godzinę póżniej. Zawodnicy wznosili się na wyżyny swoich wędkarskich umiejętności, bo oprócz pucharów czekały na nich atrakcyjne nagrody pieniężne. Wędkowanie trwało jedną, pięciogodzinna turę. W czasie jej trwania zostało złowionych prawie 100 kilogramów ryb. Po zakończeniu zmagań przystąpiono do ważenia i podliczania wyników.

Zwycięzcą niedzielnych zawodów został Robert Szelkowski z Mławy, który złowił 18,5 kilograma ryb. Na drugim miejscu Uplasował się Patryk Makuch z Pasłęka. Ten zawodnik złowił 16,7 kilograma ryb. Natomiast trzecie miejsce na podium zajął Bartłomiej Kozłowski z Mławy, który uzyskał wynik 15,5 kilograma. Oprócz pierwszych trzech miejsc zawodnicy walczyli też o statuetkę Big Fish, czyli największej ryby zawodów. Statuetka trafiła w ręce Roberta Szelkowskiego, który złowił karpia pełnołuskiego o wadze 3,4 kilograma.

- Zachęcam wszystkich wędkarzy do brania udziału w takich zawodach. W ten sposób miło można spędzić wolny czas i dużo się nauczyć. Wędkarstwo nie jest łatwą dyscypliną, bo wymaga skupienia i cierpliwości, a także znajomości zwyczajów ryb oraz typów zbiorników wodnych. Należy nie poddawać się, tylko trenować i być często nad wodą. Jak widać na moim przykładzie nauka nie idzie w las, bo trzy wygrane zawody na łowisku w Koszalewach o czymś świadczą - podkreśla Robert Szelkowski, zwycięzca zawodów o tytuł Mistrza Gruntu.