środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Akcja Grupy Zalewski Patrol: Butelka wody dla bezdomnych

2018-06-01 12:00:00 (ost. akt: 2018-05-31 12:05:09)
Akcja potrwa od 1 czerwca do 12 lipca

Akcja potrwa od 1 czerwca do 12 lipca

Od dziś tj. 1 czerwca Grupa Zalewski patrol po raz kolejny rusza z akcją: „Butelka wody dla bezdomnych”. Potrwa ona do 12 lipca.

Od 1 czerwca do 12 lipca trwać będzie zbiórka butelek z wodą mineralną dla osób bezdomnych przebywających na terenie Mławy, Działdowa, ale i nie tylko, gdyż i w tym roku planowanie jest dostarczenie zebranej wody bezdomnym również w Olsztynie.
- Jak co roku Grupa Zalewski informuje, ale także stara się uświadamiać, że nie tylko mróz, ale również wysokie temperatury stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia osób bez dachu nad głową, gdyż człowiek koczujący na ulicy narażony jest na własną bezsilność i wyczerpanie - wyjaśnia Mariusz Zalewski, szef grupy.
Zebrane butelki wody trafią do osób bezdomnych, których w czasie lata i upalnych dni napotkają wolontariusze Grupy Zalewski lub będą pozostawiane w miejscach, w których przebywają ludzie bezdomni.
W zeszłym roku udało się zebrać ponad 350 litrów wody pitnej,a w tym roku w akcję zaangażowały się pierwsze szkoły między innymi: Szkoła Podstawowa Nr 7 w Mławie, Szkoła Podstawowa w Uniszkach Zawadzkich, Szkoła Podstawowa w Windykach oraz Zespół Szkół Nr 2 w Narzymiu. Grupa Zalewski apeluje także do mieszkańców Mławy, Działdowa i okolic o włączenie się do zbiórki butelkowej wody dla osób bez dachu nad głową. Każdy kto w dniach od 1 czerwca do 12 lipca 2018 roku postanowi wesprzeć akcję „Butelka wody dla bezdomnych” może dostarczyć wodę gazowaną i niegazowaną do magazynu Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie mieszczącego się na ulicy Dzierzgowskiej. Grupa Zalewski prosi o wcześniejszy kontakt pod numer tel. 666 590 418 w celu ustalenia dnia i godziny dostarczenia butelek wody.

(ip)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages