Sobota, 17 sierpnia 2019. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Podziękowania dla uczniów z Narzymia

2018-06-15 09:00:00 (ost. akt: 2018-06-15 08:46:51)
Uczestnicy akcji „Nie czekaj na superbohaterów obroń się sama”

Uczestnicy akcji „Nie czekaj na superbohaterów obroń się sama”

Autor zdjęcia: Szymon Wyrostek

W środę 13 czerwca w mławskiej Szkole Żak odbyło się uroczyste podsumowanie akcji „Nie czekaj na superbohaterów obroń się sama”, którą zorganizowała Grupa Zalewski Patrol. Udział w niej wzięli uczniowe Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Narzymiu.

Akcja „Nie czekaj na superbohaterów obroń się sama” została zapoczątkowana w ramach ubiegłorocznej XIII Kampanii Białych Serc - Europejskiego Solidarnego Protestu Przeciwko Narkotykom i Przemocy,Od marca 2018 roku uczestniczy w niej łącznie 45 dzieci. Są to dziewczynki z czterech szkół: Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie, Szkoła Podstawowa w Uniszkach Zawadzkich, Szkoła Podstawowa w Windykach oraz Zespół Szkół nr 2 w Narzymiu.
- Celem akcji jest jest bezpłatna nauka podstaw samoobrony, boksu i innych elementów sztuk walki oraz dodatkowo zajęcia na strzelnicy. Akcja ma uczyć dzieci i młodzież jak unikać niebezpiecznych sytuacji, jak radzić sobie z zagrożeniami ze strony ludzi,a także zwierząt, jak radzić sobie z własnymi słabościami,stresem, ale także uświadomić, że lepsze od siedzenia przy komputerze, telefonie jest wybranie zdrowego aktywnego trybu życia, który z pewnością zaowocuje w przyszłości unikaniem takich zagrożeń jakim jest wpadniecie w sidła różnego rodzaju uzależnień - mówi Mariusz Zalewski, szef Grupy Zalewski Patrol i jeden z organizatorów akcji „Nie czekaj na superbohaterów obroń się sama”.Na uroczystości wręczono podziękowania oraz pamiątkowe medale wszystkim uczestniczkom zajęć. Swoją premierę miał także filmik edukacyjny pt. „(Nie) bezpieczna dyskoteka”, który powstał przyz współpracy z Komendą Powiatową Policji w Mławie oraz pedagogami i uczniami z Zespołu Szkół Nr 3 w Mławie. Fabuła filmiku przestrzega przed zagrożeniami jakie mogą spotkać młodych ludzi w czasie wakacyjnych imprez oraz uczy jak skutecznie ich unikać. Jest to drugi filmik, który został zrealizowany z mławskimi uczniami i przy wsparciu mławskich dzielnicowych, gdyż wcześniejszy o tytule „Droga na skróty” opowiadał jak ważne są dwa numery alarmowe 112 i 997 w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia . Tym samym na uroczystości wręczono tzw. Oscary od Grupy Zalewski tym, którzy zaangażowali się w obydwa filmiki edukacyjne.
- Filmik „(Nie) bezpieczna dyskoteka” będzie udostępniony publicznie, a także trafi do szkół w całej Polsce, które już za kilka miesięcy przyłączą się do Kampanii Białych Serc - dodaje Mariusz Zalewski.
(IP)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages