Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Cała gmina czyta z Małym Misiem

2018-06-22 15:00:00 (ost. akt: 2018-06-22 11:42:31)

W Przedszkolu w Narzymiu odbyło się podsumowanie projektu czytelniczego „Gmina Iłowo-Osada czyta z Małym Misiem” w ramach Międzynarodowego projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, który rozpoczął się w marcu tego roku.

W poniedziałek 11 czerwca odbyło się w naszym przedszkolu podsumowanie projektu czytelniczego „Gmina Iłowo-Osada czyta z Małym Misiem” w ramach Międzynarodowego projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, który trwał od marca 2018r we wszystkich przedszkolach w gminie Iłowo-Osada.
Do Przedszkola w Narzymiu przyjechały dzieci ze wszystkich innych przedszkoli z terenu gminy Iłowa-Osady. W tym dniu na hali w Narzymiu było około 200 przedszkolaków, nauczycielki oraz zaproszonych gości.
Odwiedziły nas przedszkolaki z Iłowa-Osady, z Przedszkola Sióstr św. Józefa oraz z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Białutach.
Koordynatorkami i pomysłodawcami projektu na terenie gminy były nauczycielki: Marzena SIkorska-LIedtke oraz Judyta Sobiecka, które czuwały od lutego nad poprawną relaizacją projketu we wszystkich placówkach oraz przygotowały i poprowadziły całą wielką Uroczystość.
Każda grupa przedstawiła swojego Misia - Podróżnika, a następnie wszyscy wzruszająco odśpiewali hymn projektu.
Gościem honorowym była Renata Buczyńska z Działdowskiej Kuźni Słowa, patrona honorowego projektu, która zaprezentowała swoje „Wierszyki do oglądania”. Podczas uroczystości wręczone zostały Certyfikaty za udział w projekcie dla każdego Przedszkola oraz Certyfikat i nagrody dla każdej grupy i każdego przedszkolaka.

Rozstrzygnięty został również Gminny Konkurs plastyczny „Miś pluszowy-przyjaciel dzieci”.
Wszyscy goście przybyli do nas ubrani w kolorach narodowych, aby móc wspólnie rozpocząć świętowanie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy razem, dzieci, wychowawcy oraz goście zaśpiewaliśmy kilka piosenek, aby uczcić tę niezwykłą rocznicę.
gWśród zaproszonych gości była również pani Ewa Sotomska, Panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie, patrona honorowego projektu, pan Jarosław Gawenda z Banku Spółdzielczego w Działdowie, pani Halina Stępkowska, sołtys Narzymia, pani Barbara Berg, kierownik referatu. Podczas uroczystości towarzyszyła nam również Pani Barbara Małecka z Radia 7, które było patronem medialnym projektu. Wszyscy patroni oraz sponsorzy otrzymali podziękowania za pomoc i wsparcie projektu.

Sponsorami imprezy byli: Czaplicki Zakłady Mięsne, Firma„Seda” z Lidzbarka, Bank Spółdzielczy w Działdowie, Wojciech Sobiech z Firmy ELEKTRI, Pan Nowakowski „Piekarnia Nowakowski” w Iłowie –Osadzie, Gabriela Kołakowska market „Prim” w Iłowie-Osadzie, wyd. „Nowa Era”, Moje Bambino, Wioleta i Marcin Efczyńscy. Dzięki pomocy sponsorów dzieci mogły otrzymać fantastyczne nagrody oraz obejrzeć bajkowy pokaz Baniek .
Na koniec odbył się Bajkowy Pokaz Baniek w wykonaniu pani Justyny i Joanny, które zdobyły nagrodę publiczności w Ogólnopolskim konkursie „Zdolniacha 2017” a szkolenie jako nieliczne w kraju przeszły u Inny Bilajevy finalistki „Mam Talent”. Odbył się również słodki poczęstunek przygotowany przez naszych niezastąpionych rodziców. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim patronom, sponsorom oraz rodzicom!! To dzięki Waszemu wsparciu, pomocy i dobremu sercu mogliśmy zorganizować taką niezapomnianą uroczystość.

(IP)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages