Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Integracja w rekordowej obsadzie

2018-11-19 16:00:00 (ost. akt: 2018-11-19 15:07:21)
Uczestnicy IV integracyjnego spotkania uczestników środowiskowych domów samopomocy

Uczestnicy IV integracyjnego spotkania uczestników środowiskowych domów samopomocy

W środę 14 listopada odbyło się IV integracyjne spotkanie uczestników środowiskowych domów samopomocy, a jego gospodarzem był Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Toruńskiej im. Św. Jana Pawła II w Iłowie - Osadzie.

W tym roku spotkanie te było niebywale wyjątkowe z dwóch powodów. Mianowicie na zaproszenie odpowiedziała rekordowa liczba domów z terenu trzech województw: warmińsko – mazurskiego, mazowieckiego oraz kujawsko – pomorskiego. Gościliśmy przedstawicieli śds z: Działdowa, Chełmna, Torunia, Blizna, Brodnicy, Grudziądza, Żuromina, Lidzbarka, Mławy, Nidzicy i Ukty. Drugi powód, dla którego impreza była niezwykła, to fakt, iż zbiegła się ona z ważnymi dla naszej Ojczyzny wydarzeniami, a mianowicie ze 100-letnią rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Dlatego też spotkanie rozpoczęło się od uroczystego odśpiewania hymnu, a także złożenia serdecznych podziękowań i wręczenia  patriotycznych upominków osobom, które zawsze wykazują wielką życzliwość i otwartość na działania realizowane przez ŚDS w Iłowie – Osadzie. Część artystyczną gospodarze wydarzenia czyli uczestnicy ŚDS Iłowo-Osada rozpoczęli od zatańczenia dostojnego poloneza. Następnie został odczytany w podniosłym tonie wiersz pt.: „Ojczyzna” Marii Kazimiery Sarnackiej.

W dalszej części zademonstrowany został układ choreograficzny z biało-czerwonymi szarfami, który niewątpliwie urzekł wszystkich gości. Uwieńczeniem części artystycznej był film, który był niepodważalnym dowodem na to, że o ŚDS z Iłowa – Osady słyszała już nie tylko Europa, ale prawie cały świat. Pozdrowienia i dowody sympatii dla naszego domu przesyłali przedstawiciele różnych państw świata. Kolejnym punktem programu imprezy, który wpisał się już do tradycji integracyjnych spotkań w Iłowie – Osadzie, był tort, który został oczywiście wykonany na tą uroczystość przez pracownię kulinarną ŚDS. Po degustacji przepysznego tortu i skosztowaniu ciepłego posiłku przyszedł czas na wspólną skoczną i wesołą zabawę taneczną. Profesjonalną oprawę muzyczną tworzył zaprzyjaźniony Zespół Imperial, który poprzez swoją fachową pracę co roku stwarza niezwykłą atmosferę i klimat na imprezie.

Tegoroczne spotkanie przede wszystkim służyło integracji osób niepełnosprawnych z różnych placówek, ale również dało sposobność na łamanie barier i uprzedzeń co z pewnością służy wzajemnej wyrozumiałości oraz niwelowaniu przesądów i stereotypów. Ponadto taka inicjatywa wpływa na budowanie społeczności opartej na zasadzie wzajemnej życzliwości, a także wzmacnianiu pozytywnym osób niepełnosprawnych ukazując ich umiejętności i zdolności wypracowane w ramach zajęć wspierająco – aktywizujących. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok.

(IP)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages