Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

English Teaching - Przedstawienie musi trwać

2020-01-13 11:31:31 (ost. akt: 2020-01-13 11:33:49)

Angielski kreatywnie? Dlaczego nie! Zajęcia, które nie kojarzyły się z nudą i siedzeniem w szkolnych ławkach odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu oraz w Wiejskiej Świetlicy w Brodowie dla dwóch grup równocześnie.

Zajęcia dzieliły się na dwie części. Pierwsza część odbywała się w formie zabaw i gier w języku angielskim. W części drugiej uczestnicy przygotowywali filmiki, potem pisali scenariusz a na kolejnym etapie odbywały się próby przedstawienia. Podczas zajęć były wykorzystywane materiały prezentujące „żywy język” – nagrania wideo, książki, czasopisma, strony internetowe, piosenki, aplikacje, gry i zabawy.

Przygoda z językiem angielskim rozpoczęła się od poznania różnych umiejętności i zdolności dzieci oraz nauki mówienia o ich mocnych stronach w języku angielskim. Uczestnicy nagrywali krótkie audycje radiowe w studiu nagrań oraz filmiki, w których opowiadali o sobie.

Aby rozwijać swoją kreatywność uczestnicy wspólnie opracowali scenariusz przedstawienia, przygotowali scenografię i stroje. W maju uczniowie przedstawili swoją sztukę „Steve in the computer world" uczniom i nauczycielom z Hiszpanii. Zorganizowane były także warsztaty teatralne „Famous fairy tales”. W czerwcu przedstawienie z inicjatywy uczestników zostało połączone z akcją charytatywną na rzecz chłopca chorego na białaczkę, którą wsparł lokalny klub seniora.

Podczas wakacji zorganizowane zostały zajęcia, podczas których uczestnicy łączyli naukę angielskiego z zabawą. Zorganizowane zostały między innymi warsztaty kulinarne, sportowe oraz ognisko.

Od września tworzyliśmy scenariusz oraz przygotowywaliśmy przedstawienie świąteczne „Christmas is the time of kindness” o tym, że warto dzielić się dobrocią z innymi ponieważ w innej formie powróci ona do nas. Odbyły się dwa przedstawienia – jedno w Szkole Podstawowej a drugie w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Iłowie-Osadzie. Przedstawienie, w którym wzięły udział dwie grupy projektowe były równocześnie oficjalnym zakończeniem projektu.

UG Iłowo-Osada

Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gazetą Działdowską kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages