środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Rekolekcje i Odpust w Parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Iłowie

2016-10-04 21:20:31 (ost. akt: 2016-10-04 20:25:38)

Autor zdjęcia: Strazak

„Mówił spokojnie, ale Dał Nam wiele do myślenia” - Rekolekcje i Odpust w Parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Iłowie-Osadzie.

Zobacz także: Pomóżmy kasztanowcom. Akcja grabienia liści Pomóżmy kasztanowcom. Akcja grabienia liści W sobotę (24 września) od godziny 10.00 wokół ulicy Wyzwolenia i Kościelnej w Iłowie-Osadzie już po raz kolejny odbyła się bardzo sprawna akcja grabienia...


W dniach od 29 września do 2 października w parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Iłowie-Osadzie odbyły się Rekolekcje Parafialne.

Rekolekcje poprowadził ks. Jarosław Klimczyk ze Zakonu Kanoników Regularnych św. Augustyna z Gietrzwałdu. Były one bezpośrednim przygotowaniem do Odpustu Parafialnego.

W codziennym życiu rzadko mamy czas, by się nad czymś głębiej zastanowić. Nasze życie codzienne często przeniknięte jest automatyzmem i ciągłym zabieganiem. Nie mamy czasu dla najbliższych, a co dopiero zastanawiania się nad prawdami naszej wiary.

Podczas czterech dni ks. Jarosław Klimczyk mówił między innymi o potrzebie zatrzymania się na chwilę, wsłuchania się i życia słowem Bożym jak Maryja. Wielokrotnie powtarzał o odpowiedzi na Boże powołanie i wypełnienie własnej misji tak jak uczyniła to Maryja. Zachęcał do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Zostały również poświęcone różańce dzieciom, które przygotowują się do pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy św. Na zakończenie rekolekcji podczas Sumy Parafialnej, którą sprawował w intencji Parafian zaproszony ks. kan. Stanisław Kadziński proboszcz Podwyższenia Krzyża w Działdowie. Ks. kan. Jan Pezara proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego podziękował za ten piękny czas rekolekcjoniście ks. Jarosławowi Klimczykowi CRL w słowach: „Dziękujemy księdzu za to, że mówił do nas bardzo spokojnie, ale słowa księdza Dały Nam wiele do myślenia...”.

Do życzeń w imieniu uczestników rekolekcji dołączyli się przedstawiciele dzieci i dorosłych. Po sumie odbyła się tradycyjnie procesja Eucharystyczna wokół placu kościelnego. Na zakończenie procesji zostało odśpiewane dziękczynne Te Deum, po którym celebrans Sumy Parafialnej udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom rekolekcji za skupienie modlitewne i aktywne uczestnictwo.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: xstrazon

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages